10.9.21

Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski, Ptaszek śpiewa fiu fiu
Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski, Ptaszek śpiewa fiu fiu

Wydawnictwo Zielona Sowa

Okładka twarda 

Ilość stron 96 


Książek z rymowankami od Wydawnictwa Zielona Sowa mamy już kilka, ale ciagle cieszą się niesłabnącą popularnością i zawsze mam je pod ręką, szczególnie w aucie ;) Moje dzieci uwielbiają naśladować odgłosy, więc publikacja państwa Szwajkowskich od razu nas zainteresowała. 

Naśladowanie odgłosów to jedne z pierwszych prób porozumiewania się dziecka z otoczeniem i jest ono bardzo ważne w rozwoju jego mowy. Wierszyki z tej książki można wykorzystać do zabaw stymulujących ogólny rozwój językowy dziecka, ale mogą być jednocześnie ćwiczeniami logopedycznymi dla najmłodszych. Ułożone zostały one w kolejności alfabetycznej, ze względu na występujący w nich wyraz dźwiękonaśladowczy, co z pewnością ułatwi zarówno rodzicom, jak i terapeutom wyszukanie odpowiedniej rymowanki.


Uważam, że ta książka to zdecydowany must have, choćby ze względu na ilość stron. Wierszyki są przyjemne, krótkie, rytmiczne i wpadają w ucho. Zdążyliśmy już przeczytać tę książkę kilkanaście razy i za każdym razem mamy mnóstwo świetnej zabawy. Piękne, obszerne wydanie w twardej oprawie i z uroczymi ilustracjami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)