20.9.21

Seria Malarze dzieciom -Wydawnictwo TekturkaMalarze dzieciom - Baletnice // Czyj to domek? // W sekretnym ogrodzie 

Wydawnictwo Tekturka 

Okładka twarda 

Ilość stron 14


Kiedy tylko zobaczyłam serię „Malarze dzieciom” od Wydawnictwa Tekturka od razu chciałam je mieć w naszych zbiorach. Bo takie wartościowe książki naprawdę warto kolekcjonować. 

Baletnice. Zilustrował Edgar Degas 

Klara i Emilia, zachęcone przez mamę, zaczynają chodzić na lekcje baletu. Wkładają przepiękne szeleszczące suknie i białe, mięciutkie baletki. Szybko okazuje się jednak, że balet wymaga ciężkiej pracy. 
Czyj to domek? Zilustrował Vincent Van Gogh 

Opowieść o chłopcu, który przypadkowo trafił do czyjegoś domu. Obiecał sobie, że nie wyjdzie z niego, dopóki nie dowie się, kto tam mieszka.
W sekretnym ogrodzie. Zilustrował Claude Monet 

Opowieść o chłopcu, który bardzo chciał zobaczyć wiatrak z bliska. Podczas samotnej wędrówki do młyna zgubił się. Czy odnajdzie mamę? Co go spotka po drodze? I czy pomogą mu zaczarowane kwiaty – nenufary?


Jak zauważyliście ta seria zawiera krótkie historyjki, napisane prostym i przystępnym językiem, a ilustracje to nic innego jak obrazy malarzy - w tym wypadku Van Gogha, Degasa i Moneta. Na samym tyle okładki zostały wypisane tytuły reprodukcji wykorzystane w publikacji. Seria ta skierowana jest do dzieci już w wieku 2 lat, więc myślę, że jak najbardziej już w tymi wieku można pokazywać pociechom obrazy, a więc to genialny pomysł na sam początek przygody ze sztuką. W dogadajmy wszystkie części zawierają krótką biografię artysty oraz listę z tytułami obrazów. Chociaż osobiście wolałbym tytuły od razu pod obrazami, ale to tylko drobny szczegół. Poza tym wydanie to jest kartonowe, więc prędko się nie zniszczy. 


Korzyści płynące z obcowania ze sztuką są dla dzieci bardzo ważne i obejmują umiejętności rozwiązywania problemów, kreatywności, umiejętności czytania i pisania, ćwiczenia motoryki małej oraz dużej. 


Otwórz oczy na wspaniały świat sztuki w tej pięknej książce uczącej wrażliwości i koniecznie zaopatrz się we własny egzemplarz. Coś pięknego! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)