2.9.21

TanioKsiążkowe Hity dla dzieci cz.6
Alicia Acosto, Maleńki pirat

Wydawnictwo Dwukropek

Okładka twarda 

Ilość stron 36


Najlepsza piracka książka, jaką kiedykolwiek czytałam! Moje dzieci ją bardzo polubiły... 


Dawno, dawno temu żył sobie mały pirat.

Był tak mały, że wszyscy nazywali go właśnie maleńkim piratem. Pewnego dnia zły pirat Szubrawy Skobel zabrał go i zamknął pod podkładem. Nasz pirat był przerażony, ale pomogła mu mysz. A myszce mewa…


Tekst w tej książce jest wybiórczo pogrubiony, aby przybliżyć, zwrócić uwagę na słowa lub frazy, które są ważne dla historii. ilustracje są jasne, piękne i kolorowe.


Uwielbiam takie czarujące historie o Poczuciu własnej wartości, lojalności, przyjaźni. I odwadze, która może przybierać różne kształty i rozmiary, duże lub małe. zdecydowanie to cenna i mądra lektura. 
.


Rafał Witek, Koala nie pozwala 

Wydawnictwo Bajka

Okładka twarda 

Ilość stron


Jako że jesteśmy fanami koali tej książeczki nie mogło zabraknąć w naszych zbiorach :) i muszę przyznać, że to najpiękniejsza, najcieplejsza, najsłodsza, najbardziej urocza książka, jaką ostatnio czytaliśmy. 


Historia skupia się na trudnej przyjaźni między chłopcem, a koalą. Doskonale pozwoli wytłumaczyć dziecku, co wolno, czego nie, że każdy ma swoje własne upodobania, które powinno się szanować. Doskonałe Połączenie nauki i zabawy. 

Tekturowa książeczka, barwne ilustracje, rymowany tekst - zachwyci każde dziecko i niejednego dorosłego. My wszyscy jesteśmy oczarowani ! 


Wpis powstał w ramach współpracy z TaniąKsiążką !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)