22.9.21

Maciej Rożen, Jaga i dom na orlich nogach

Maciej Rożen, Jaga i dom na orlich nogach

Zielona Sowa

Okładka miękka

Ilość stron 352


 Książka „Jaga i dom na orlich nogach” to pierwszy tom nowej serii „Strażnicy wrót”. Już teraz muszę stwierdzić, że lektura mnie oczarowała i nie mogę się doczekać, aż poznam dalsze losy sympatycznych bohaterów. 


„Jaga Kurzastopka – młoda czarownica – jest córką uzdrowicielki magicznych stworzeń i hodowcy chat na kurzych nogach. Mieszka w Zaklętych Kotlinach, w wiosce Klekotki, a jej najlepszym kumplem jest Cykor – mała chata wielkości domku dla lalek


Podczas Targowiska Nocy Letniej ktoś napada na wioskę – porywa rodziców Jagi i kradnie cenne jaja, z których wkrótce mają się wylęgnąć nowe chaty na kurzych nogach. Ten, kto to zrobił, działa na zlecenie potężnego mocodawcy i chce użyć jaj do przeprowadzenia prastarego rytuału. Ma on przywrócić w świecie magii dawny porządek rzeczy.” 


Lektura okazała się oszałamiająca! Pełna magii i różnych stworzeń oraz interesujących bohaterów. Akcja rozwijała się błyskawicznie, wprost nie dało się oderwać od lektury, ani nudzić. Bardzo polubiłam Jagę, która okazała się bardzo sympatyczną bohaterką.


Historia jest cudownie podnosząca na duchu; zaskakująca mieszanka humoru, przygody, magii i tajemniczości. Okazuje się, że jeśli chcesz możesz zrobić wszystko ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)