8.9.21

Sylvia Bishop, 44 maleńkich akrobatówSylvia Bishop, 44 maleńkich akrobatów

Wydawnictwo Zielona Sowa

Okładka miękka

Ilość stron 192

Wiek 6+


Dołącz do odważnej i pełnej werwy bohaterki Betsy i jej czterdziestu czterech małych myszy w nowej, ekscytującej książce.


Kiedy cyrk rozbija swój namiot naprzeciwko domu Betsy, odczuwa ona dziwną tęsknotę. Ale dziadek nie może nawet na to patrzeć – budzi zbyt wiele bolesnych wspomnień.

Betsy jednak postanawia wymknąć się, aby zobaczyć program. Ale nie jest jedyną osobą, która cieszy się tym widowiskiem — jej czterdzieści cztery myszy uciekły i dochodzi do katastrofy. Betsy staje twarzą w twarz z właścicielem cyrku. 


To wspaniała opowieść, która zabiera młodego czytelnika w ekscytującą przygodę z elementem niebezpieczeństwa. Czy Betsy zdoła przechytrzyć straszliwego właściciela, pana Fry'a? 


Betsy to wspaniała, życzliwa młoda dziewczyna: odważna, niezależna i zdeterminowana. Znajduje się w trudnej sytuacji, usilnie starając się postępować właściwie, nie denerwując innych i nie czując się winna dokonanych wyborów.


W tej historii jest wiele zabawnych momentów i śmiechu na głos (myślę, że moją ulubioną jest sytuacja, w której Betsy kończy zabawę w zmywanie naczyń) i czytanie tej lektury to naprawdę czysta przyjemność. Myśle, że będzie idealna do samodzielnego czytania. 


Uwielbiam ciepłą relację między Betsy, jej rodzicami i dziadkiem. Chociaż czuje, że musi zachować tajemnicę przed rodziną, robi to, aby ich nie skrzywdzić i ponieważ czuje się odpowiedzialna za naprawienie popełnionego przez siebie błędu. Wiadomość, że jej rodzina jest dla niej, aby ją chronić i wspierać, jest cudowna i naprawdę podobało mi się oglądanie innych stron jej rodziny - zwłaszcza taty! Postać Dziadka jest niesamowicie urocza ze swoimi ruchliwymi łokciami i pocieszającymi radami. Także w tej historii dowiadujemy się zaskakujących nowych faktów na temat reszty rodziny Betsy.


Ilustracje Ashley King w różnych odcieniach czerwieni są rozkoszą, są absolutnie oszałamiające i naprawdę ożywiają bohaterów, doskonale ukazując ciepło i humor tej historii. To idealna książka dla młodych czytelników z ujmującymi postaciami, mnóstwem akcji i humoru oraz wspaniałym przesłaniem dotyczącym przyjaźni i rodziny.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)