30.6.22

Susanne Weber, Tomek i tata w podróży


Susanne Weber, Tomek i tata w podróży 

Wydawnictwo Debit

Okładka twarda 


„Tomek i tata w podróży” to drugi tom z serii o Tomku i jego doświadczeniach z tatą. W 20 opowiadaniach z poprzedniego tomu To ek stał się nieco starszy i bardziej niezależny. W opowieściach można to od razu poczuć. W tej bardzo interesującej książce bohaterowie przeżywają codzienne małe i duże przygody.

Jeżdżą na diabelskim młynie na jarmarku, Tomek poznaje samochody elektryczne, opowiada o swoich planach podróży w kosmos, filozofuje z tatą o Bogu. Ruch nie zawsze jest ideą akcji, często jest też ramą dla fabuły. Tu i ówdzie zdarzają się zabawne sytuacje, kiedy Tomek filozofuje. W niektórych przypadkach autorka wykorzystała klasyczne motywy, takie jak jarmark. Udaje jej się nadać historii swój własny zwrot. Wszystkie są przyjemne do czytania, nawet jeśli Nie ma wielkich sentymentalizmów. Chodzi o doświadczenia w postaci dwóch męskich bohaterów. To naprawdę książka, którą chłopcy powinni czytać na głos. 


Dzięki swojemu wyjątkowemu stylowi ilustracji Susanne Göhlich nadała książce małe portrety. Jej okrągłe, komiksowe, wesołe obrazki doskonale uzupełniają książkę. Nawet zdjęcie na okładce z Tomkiem i jego tatą na rowerze pokazuje dokładnie, o czym jest książka. 


„Tomek i tata w podróży” Susanne Weber to książka do czytania na głos, która również zainspiruje chłopców wieloma historiami o technologii i pojazdach. Ponadto wzruszające jest to, ile czasu tata spędza ze swoim synem i zawsze traktuje go poważnie. 


Drugi tom imponuje ciepłymi i szczerymi historiami pełnymi uroku i dowcipu , wywołujące uśmiech. czytane na głos dotyczą przebywania poza domem z dziećmi w wieku przedszkolnym. Szczególnie podoba mi się to, że są pełne pomysłów na wspólne przedsięwzięcia, bo przecież to, co robią Tomek i Tata, mogą też robić inni ojcowie i ich synowie. Absolutnie warte przeczytania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)