22.6.22

Świat w obrazkachSeria „Świat w obrazkach” oczarowała moje dzieci. Ilustracje są pełne szczegółów. Na każdej stronie znajduje się jedno duże zdjęcie i dwa małe oraz krótki opis - zazwyczaj to 1-2 zdania.


Dinozaury i prehistoria

Dzięki przystępnym opisom oraz obrazkom dziecko pozna niezwykły świat dinozaurów, ich rodzaje i sposób życia. Mały czytelnik odkryje, jak żyli ludzie pierwotni i jaka otaczała ich przyroda. Pozna zajęcia i wierzenia. Zobaczy, jak bardzo różnił się świat prehistoryczny od naszego.


Domowe zwierzątka

Czy znasz wszystkie zwierzęta domowe? Jakich mamy ulubieńców? Skąd pochodzą psy? Jak dbać o kota? Czy trudno opiekować się chomikiem? Jakie warunki zapewnić królikowi, a jakie szczurowi? Jakie wybrać rybki do domowego akwarium?


Las

Dowiedzą się, jakie zwierzęta mają schronienie w leśnej gęstwinie, czym żywią się mieszkańcy kniei i jak wychowują swoje potomstwo. Młodzi odkrywcy przekonują się, że spacerując po lesie mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, a obserwowanie przyrody stanie się dla nich źródłem wielu cennych spostrzeżeń.


Ludzkie ciało 

Dzięki przystępnym opisom oraz barwnym obrazkom dziecko odkryje strona po stronie, jak działa jego organizm. Zrozumie, dlaczego musi jeść, myć się, spać lub uprawiać sport. Dowie się też, jak w łonie matki rozwija się życie.


Książki te na pewno zainteresują dzieciaków i rozbudzą ich ciekawość. Myślę, że warto się w nie zaopatrzyć, a tytułów do wyboru jest około 30! W naszym przypadku zarówno dwulatek jak i trzylatek są zainteresowani tym wydaniem. Świetna publikacja w przystępnej cenie :) 

.

.

Co myślicie ? :)

.

.

.

#światwobrazkach #nauka #zwierzęta #encyklopedia 

#czytamdziecku #mamaczyta #bookworm #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)