13.6.22

Eric-Emmanuel Schmitt, Wyspa wolności


Eric-Emmanuel Schmitt, Wyspa wolności 

Media Rodzina

Okładka twarda 


Pisarz i filozof Éric-Emmanuel Schmitt przemawia do dzieci poprzez interesujące  opowieści o zwierzętach, aby pomóc im odnaleźć się w różnych sytuacjach. „Wyspa wolności"  jest drugą częścią serii Sowie Opowieści.


Lila i Danek mają dość obowiązków i  przestrzegania zasad. Chcą być wolni! Ale czy możemy być wolni bez brania pod uwagę innych? Pewnego dnia sowa Minerwa zabiera je na Wyspę Wolności. Miejsce wydaje się idealne dla niesfornego rodzeństwa. Tutaj nie ma żadnych zasad. Wszyscy są też wolni. Tylko czy faktycznie wyjdzie to komuś na dobre?Bardzo szybko okazuje się, że to tylko pozory. Tak naprawdę pobyt tam nikomu nie służy. Brak zasad niekoniecznie jest korzystny i może mieć opłakane skutki. Przekonują się o tym króliczki, które skruszone wracają do domu.


Co wydarzyło się na wyspie? Dlaczego Lila i Danek ją opuścili? Jakie wydarzenia miały tam miejsce? Wszystko to ujawni ta książeczka z mądrym przesłaniem.


Wiele publikacji mnie zachwyca, ale ta seria to urocze opowieści dla dzieci i jednocześnie  morał, który skłania do myślenia i działania. 


Piękna 32-stronicowa książka z cudownymi ilustracjami i przede wszystkim bardzo dobrze napisaną historią. Ta książka początkowo wydawała mi się zbyt długa dla mojego trzylatka, a w końcu jest tak dobrze napisana, że wysłuchał do końca, a nawet poprosił o ponowne przeczytanie! Czekam na kolejne tomy :) 

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

#mediarodzina #czaszdzieckiem #czytamy #czytaniejestfajne  #readingmylovepoleca #bookoftheday #kidsbookswelove #dziecisawazne #kochamtoczytam #bookstagrampl #childrensbook #czytamdziecku 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)