10.6.22

Julia Volmert, Myjemy łapki, o tak! Opowieść o higienie

Julia Volmert, Myjemy łapki, o tak! Opowieść o higienie 

Wydawnictwo Jedność 

Okładka twarda 


Mycie rąk… Temat, którym wszyscy jesteśmy w tej chwili bardzo zajęci. Jednak dzieciom trudno jest zrozumieć, dlaczego myjemy ręce, kiedy nie są brudne.


Mati jest małym dzikiem i niedawno zaczął chodzić do leśnego przedszkola. Uwielbia bawić się w błotku. Uwielbia też jeść, zwłaszcza gdy na śniadanie jest coś pysznego. Kiedy więc przychodzi pora posiłku, Mati biegnie wprost do stołu. Niestety zapomina, że ma przecież brudny ryjek i raciczki. Lis Franek postanawia wytłumaczyć nowemu koledze, dlaczego mycie łapek jest tak ważne.
Naprawdę humorystyczna  książka, która dobrze wyjaśnia higienę dla najmłodszych.

Oprócz mycia rąk omawiany jest również „właściwy” sposób kaszlu i kichania.

Wiedząc, dlaczego należy myć ręce (a nie kaszleć na innych itp.), doprowadziło do tego, że nasze maluchy nie zapominają już o myciu rąk lub uważają to za zbyt irytujące.

Do tego urocza historia i bardzo ładne  ilustracje, które wyraźnie pokazują krok po kroku, jak prawidłowo myć ręce.


Książka wykorzystuje urocze obrazki, aby wyjaśnić, dlaczego powinniśmy myć ręce, czym są bakterie i jak możemy się od nich pochorować. Zdecydowanie może być użyta zapobiegawczo ;) Polecam !

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

#higiena #mycierąk #ręce #czytamdziecku #mamaczyta #bookworm #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)