4.6.22

Olivier Tallec, To jest moje drzewoOlivier Tallec, To jest moje drzewo 

Wydawnictwo DrugaNoga

Okładka twarda 

Ilość stron 32


W pięknym lesie o jesiennych kolorach mała wiewiórka potwierdza swoją własność. Te szyszki, to drzewo, które tak kocha – one są jej! Są jej i tylko jej. Ale jak ustrzec się przed intruzami, którzy nie zrozumieliby, że to jej prywatna własność?


Oto książka pełna humoru i mądrości, która przywołuje bliski wszystkim dzieciom problem: trudność dzielenia się tym, co do nas należy. Pierwsze strony z pewnością sprawią, że włókno wibruje u tych, którzy delektują się swoim domem i chcą domagać się swojej własności. Dzieci uwielbiają patrzeć, jak bohaterowie książek robią rzeczy, których nie mogą zrobić same! Ale bardzo szybko nie sposób nie śmiać się z wybryków naszej małej właścicielki, dręczonej lękami i paranoją. Skandaliczne kroki, które podejmuje, sprowadzają ją w dół wątpliwego zbocza, z niemal paradoksalnym skutkiem. Czy las nie byłby piękniejszy poza surowo ustaloną granicą?
Ironia tekstu i ilustracji jest nie do odparcia – zobacz, jak nasza właścicielka z miłością trzyma kosiarkę na okładce! Sprawiają, że ta książka to przezabawna lektura do czytania na głos, aż chce się ukazywać ku uciesze dzieci wyraziste grymasy nieszczęsnej wiewiórki - na przemian zadowolona z przywłaszczenia sobie tak pięknego drzewa, zmartwiona, zbuntowana, zdeterminowana, a potem cofnięta przez zwątpienie …


Poza uniwersalnym, dziecięcym zajęciem, ta mała wiewiórka dręczona skrupulatnym utrzymaniem i obroną swojego placu odbija się echem w naszym społeczeństwie, w którym bycie i posiadanie często łączą się. Na irracjonalne lęki i równie absurdalne reakcje, które budzą. Do nadużyć spowodowanych przez irytującą i absurdalną manię mężczyzn, którzy chcą zawłaszczyć to, co wspólne. Koncentrat fantazji i mądrości dla wszystkich małych rączek!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)