25.6.22

Marta i Ewa Dahlig, Ty!Marta i Ewa Dahlig, Ty! 

Tumilu 

Okaldka twarda 


Książki o emocjach, a także codziennych, prozaicznych sprawach i życiowych perypetiach są bardzo ważne dla maluszków. Pomogą one zrozumieć swoje emocje oraz oswoić z różnorodnymi sytuacjami. 


Seria Tumilu została stworzona przez wspaniały duet - matkę oraz córkę - Ewę oraz Martę Dahlig. Autorką książek jest pani Ewa Dahlig, natomiast bajeczne ilustracje tworzy jej córka, Marta Dahlig. Widać, że obie panie włożyły mnóstwo pracy i w serca w swoje dzieła, które są dopracowane w każdym najmniejszym szczególe. 


„Ty! ” to bardzo mądra, wartościowa i potrzebna książka. Historia skierowana jest do dzieci w wieku od 2 – 7lat, pisana wierszem i nie posiada „klasycznej fabuły” jak pozostałe książki z serii Tumilu. 

Oto będzie opowieść o niezwykłej osobie,

o kimś jednym jedynym na świecie…

O kimś wielkim, choć małym, o kimś bardzo wspaniałym. Kto to taki? To TY jesteś przecież!


"Ty" to wszystko, co chciałabyś powiedzieć swojemu dziecku. To książka, która pomaga dziecku uwierzyć w siebie, akceptować swoje ciało, emocje i wyjątkowe spojrzenie na świat. To wielka celebracja dziecka. Tego jednego, JEDYNEGO we wszechświecie. Bo takie jest przecież każde dziecko!


"Ty" to też książka dla rodzica. To zachęta do spojrzenia na dziecko z ciekawością i bezwarunkową akceptacją tego, jakie jest tu i teraz - wyjątkowe i niepowtarzalne. A każde dziecko jest przecież inne. Jedno uwielbia malować, drugie czytać, jeździć na rowerze, tańczyć. Złości się, krzyczy, śmieje, smuci, ale każde jest wyjątkowe i wspaniałe. 


Zauroczyła mnie treść, ilustracje, przesłanie.  Sama przesyłka jest magiczna - książka obłożona jest w śliczny papier, dostaliśmy naklejki, kolorowanki oraz wielki plakat, w którym maluch może wyrazić siebie. Jeśli jeszcze nie znacie tej uroczej serii to z czystym sumieniem mogę Wam polecić. Coś wspaniałego! 

.

.

Znacie książki od Tumilu ? :) 

.

.

.

#tumilu #dolinatumilu 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)