17.6.22

Byron Barton - Statki // Ciężarówki // Pociągi // Budowa


Byron Barton - Statki // Ciężarówki // Pociągi // Budowa

Dwie Siostry 

Okładka twarda 


Ta małe książeczki to stary klasyk. Ilustracje charakteryzują się wysokim kontrastem i preferują kolory podstawowe, dzięki czemu łatwo przykuwają uwagę.


To, co jest wspaniałe w tekście tej książki, to użycie pełnych, opisowych zdań, które wciąż ograniczają ekonomię słów do minimum. Łatwo jest wskazać obrazki i dostarczyć jasny, tekst.

Statki 

Na wodzie dziś duży ruch – tu płynie żaglówka, tam łódź wiosłowa, prom przewozi chętnych na drugi brzeg, a na pełne morze wyrusza kuter rybacki. Ale najwięcej dzieje się w porcie! Trzeba wprowadzić do niego duży wycieczkowiec i szybko go załadować, bo pasażerowie już czekają na rejs!


Budowa 

Czas wziąć się do roboty. Trzeba zburzyć stary dom i rozkuć asfalt, załadować gruz i wykopać dół, zmieszać cement i przenieść ciężką belkę, zbudować ściany i drogę. Pomogą nam w tym maszyny: buldożer, młoty pneumatyczne, koparka, wywrotka, betoniarka, dźwig i walec.


Pociągi 

Hen, daleko, ciągną się tory. Dzień i noc jeżdżą po nich pociągi – towarowe i osobowe, parowe i elektryczne. Mijają miasta, zatrzymują się na peronach i jadą dalej – aż do stacji końcowej. Proszę wsiadać, drzwi zamykać!


Ciężarówki 

Ale dziś ruch na drogach! Przez miasteczko jadą śmieciarka i meblowóz, ciężarówka z piekarni przywiozła do sklepu pieczywo, wóz pomocy drogowej holuje zepsuty samochód, a betoniarka na budowie miesza beton. Jest nawet furgonetka z lodami!


Tekst jest bardzo prosty i bardzo dobrze się go czyta na głos. Ilustracje odważne i kolorowe uzupełniają treść. Kartonowe wydanie i niewielki format idealnie wpasuje się w małe rączki. Polecam dzieciakom mającym obsesję na punkcie ciężarówek, pociągów, statków czy właśnie budowy ;)

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

#kartonówka #budowa #statki #pociągi 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)