25.6.22

David Sundin, Książka, która nie chciała być czytana

David Sundin, Książka, która nie chciała być czytana 

Zysk i S-ka 

Okładka twarda 


Co robisz z książką, która wręcz krzyczy, aby jej nie otwierać ? Może odrzucić na stos hańby i nie zawracać sobie głowy pisaniem recenzji lub przeciwstawiać się i zanurzyć w lekturze ?


Chociaż jest to pierwsza książka dla dzieci Davida Sundina, to jest już on znanym autorem w rodzimej Szwecji jako aktor, scenarzysta, komik i zdobywca srebrnego medalu w szwedzkich mistrzostwach kalamburów. Książka odniosła ogromny sukces, kiedy po raz pierwszy została opublikowana w 2020 roku i jest teraz dostępna na naszym rynku.


Wydanie w twardej oprawie to absolutna rozkosz pod względem designu i ilustracji. Alexis Holmqvist jest grafikiem, a także ilustratorem i używa starych obrazów w całej książce, z ograniczoną paletą czerwieni i błękitu. Oprawa graficzna tej książki zasługuje na tyle samo pochwały, co jej słowa. Odważne czcionki i „staromodne” ilustracje ożywiają go. Bez tych elementów książka po prostu nie byłaby taka sama. To przyjemna lektura, która z pewnością rozśmieszy dzieci.
Okladka z lupą zachęca czytelnika do zajrzenia do środka pomimo tytułu. Jeśli ktoś będzie się upierał, książka stanie się kierownicą, tekst skurczy się, a następnie rozszerzy, stanie w płomieniach. To tylko kilka sztuczek. Następuje o wiele więcej wyzwań – pojawiają się skrzydła, tekst stale się zmienia, dźwięk muzyki oznacza, że trzeba zaśpiewać piosenkę, wybucha ogień, litery stają się innymi literami…


To książka, która mimo tytułu zasługuje na przeczytanie – najlepiej przez dorosłych, wydając odpowiednie dźwięki, przekręcić  książkę o 180 stopni, aby móc przeczytać tekst ;)

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

#czytanie  #bookstagrammer #bookporn #booklovers #bookstore #booksofinstagram #bookblogger #bookstagramfeature #booknerdigans #bookquotes #bookcover #bookclub #bookishfeatures #Bookmark #bookshop #bookreview  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)