14.6.22

Eoin McLaughlin i Polly Dunbar, Tak bardzo czekam, żeby cię przytulić

Eoin McLaughlin i Polly Dunbar, Tak bardzo czekam, żeby cię przytulić 

Wydawnictwo Mamania 

Okładka twarda 


Eoin McLaughlin i Polly Dunbar po raz kolejny stworzyli oszałamiająco słodką i prostą historię, która nas zachwyciła. 


Znów Spotykamy naszych dobrych przyjaciół Jeża i Żółwia, tym razem ćwicząc cierpliwość i ucząc się, że niektóre z najlepszych rzeczy w życiu są bez wątpienia warte czekania.


Prostota przekaz jest płynnie odzwierciedlona w oszałamiających ilustracjach. Kolory uspokajają, ale wciągają sennymi winietami, które odzwierciedlają tęsknotę Jeża za Żółwiem. Dunbar pomysłowo ukrywa Żółwia przed Jeżem przez większą część historii. Dramatyczna ironia stworzona przez autora i ilustratora z pewnością sprawi, że dzieci będą całkowicie zaangażowane i szczerze nalegają, aby mogły zobaczyć Żółwia! 
McLaughlin używa słów w najbardziej oszczędny sposób, odzwierciedlając prosty język małego dziecka. Chociaż ta historia jest przeznaczona dla młodszego czytelnika, przesłanie będzie miało oczyszczający oddźwięk także dla dorosłych. Oczekiwanie zbudowane przez słowa i obrazy prowadzi czytelnika do uniwersalnej i istotnej prawdy, której musimy trzymać się mocno.


Ta delikatnie zabawna historia jest mile widzianym przypomnieniem, że uściski tych, których kochamy i na których nam zależy, będą dostępne, gdy nadejdzie odpowiedni czas. 


Ta historia to kolejna rozkosz dla oczu i duszy. Przekaz wykracza poza bieżące wydarzenia i daje pozytywny oraz zabawny zwrot w nauczaniu rozwoju osobistego młodszych dzieci. Radosne i pocieszające zakończenie w połączeniu z pogodnymi ilustracjami sprawią, że maluchy będą błogo zasypiać. Perełka dla wszystkich bibliotek – małych i dużych ;) 

.

.

Znacie tę serię ? :)

.

.


#czytamdziecku #mamaczyta #bookworm #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne #bookstagram #bookworm #booklover 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)