16.6.22

Colleen Hoover, Hopeless

Colleen Hoover, Hopeless

Moondrive 

Okładka miękka 


Witaj w świecie Colleen Hoover. I trzymaj się za serce. Zaraz zostanie złamane w najpiękniejszy możliwy sposób. Będziesz się śmiać i płakać jednocześnie, a po przeczytaniu nie będziesz mógł dojść do siebie. 


„Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.

To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.” 


historia Sky i Holdera dopiero się zaczyna. Gdy sekrety zostają ujawnione, a wspomnienia odzyskane, przeszłość powraca z pełną mocą i należy się z nią liczyć, zanim pojawi się jakakolwiek szansa na przyszłość.


Podobnie jak w przypadku wszystkich książek Colleen Hoover, Hopeless to o wiele więcej niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Więcej niż możesz sobie wyobrazić, nawet gdy jesteś w połowie i myślisz, że wiesz, dokąd zmierza ta historia. Hopeless zajmuje się tematyką mroczniejszą niż niektóre inne powieści Hoover, a obserwowanie, jak Sky powoli składa w całość swoją przeszłość, z Holderem u jej boku, było często trudne. Ale niesamowite było również doświadczenie tak silnej, zabawnej, sarkastycznej, bezpośredniej i odpornej postaci. Ponieważ Sky naprawdę jest interesująca. Podobało mi się, że poddanie się nigdy nie wchodziło w grę. Stawiała czoła m, nawet jeśli oznaczało to otwarcie się na bolesne okoliczności.


Postaci, które tworzy Colleen Hoover zawsze robią wrażenie. Bez względu na to, z jaką tragedią się spotykają, zawsze wspólnie starają się ją przezwyciężyć. To nie są ludzie, którzy rozpadają się i porzucają w trudnych chwilach. Zamiast tego masz parę, która trzyma się razem, opiera się na sobie nawzajem, jest dla siebie silna i naprawdę chce dla siebie jak najlepiej.


Hopeless to pięknie napisana opowieść o przetrwaniu, przebaczeniu, nadziei i miłości. Jeśli nie znacie koniecznie musicie nadrobić.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)