1.6.22

Jorg Muhle, Megumi Iwasa, Pozdrowienia z Wielorybiego Przylądka


Jorg Muhle, Megumi Iwasa, Pozdrowienia z Wielorybiego Przylądka 

Dwie Siostry 

Okładka twarda 

Ilość stron 104 


Mądry, stary profesor wielorybów mieszka samotnie na Przylądku Wielorybów. Pingwin, jego ostatni były uczeń, założył teraz własną szkołę w pewnej odległości na Wyspie Pingwinów.

W poprzednim tomie Pingwin utrzymywał korespondencyjny związek z żyrafą, tym samym nie tylko poszerzając swoje horyzonty , ale też aktywnie stymulował system pocztowy. Od tego czasu Foka i Pelikan działają jako gorliwi listonosze.


Profesor wielorybów również wysłał wiele listów. Podczas gdy teraz tęsknie czeka na odpowiedź, spogląda w błękit i wspomina swoją młodość, kiedy mieszkało z nim wiele wielorybów. W tym czasie organizowali coroczne igrzyska olimpijskie w pływaniu i dmuchaniu fontann i świetnie się przy tym bawili.


W końcu profesor wielorybów otrzymuje list od bardzo młodego wieloryba o imieniu Wieloryś. Mówi, że jego zmarły dziadek pochodził z Przylądka Wielorybów i zawsze zdobywał tam srebrny medal na igrzyskach olimpijskich. W odpowiedzi na listy profesora od razu przybywają inne wieloryby, aby odwiedzić Przylądek Wielorybówi i mały Wieloryś w końcu się tam pojawia.


Radość z ponownego zobaczenia się jest ogromna, a zgromadzone wieloryby postanawiają zorganizować kolejne igrzyska olimpijskie. W przygotowaniach entuzjastycznie pomagają wieloryby, niektóre foki i wiele pingwinów, więc odbywa się wyścig pływania fok, wyścig pingwinów i wyścig fontanny wielorybów. Nawet żyrafa podróżuje z Afryki, aby zwiększyć widownię.


Bardzo cieszy, że konkurencja jest wesoła, a bynajmniej nie konkurencyjna i pozostawia dużo miejsca na wzajemne wsparcie. Odbywa się ceremonia wręczenia medali, ale zasadniczym elementem jest pogodna wspólnota zwierzęcych uczestników.

Po zakończeniu igrzysk olimpijskich wieloryby dziękują za wspólną zabawę i powrót do swoich obszarów morskich. Ale mały Wieloryś i sympatyczna, nieco zalotna Miss lubią przebywać z profesorem wielorybów na Przylądku Wielorybów...


„Pozdrowienia z Przylądka Wielorybów” to wrażliwa i żartobliwa opowieść o przezwyciężaniu samotności i wartości przyjaznej wspólnoty. Przebiegający tekst, opowiadany prostymi słowami i krótkimi zdaniami, jest w urozmaicony sposób rozluźniany przez odręczne litery i żywe dialogi. Megumi Iwasa nadaje zwierzęcym postaciom klimatycznego charakteru, a liczne zabawne ilustracje Jörga Mühle nadają postaciom i scenografii opowieści klarowną formę.


Dzieci, które zaczynają czytać i pisać listy, znajdą w tej książce serdeczną historię z zabawnymi szczegółami i wspaniałymi sugestiami komunikacyjnymi. Jestem zakochana! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)