14.6.22

Mary Chase, Kraina za mostem


Mary Chase, Kraina za mostem 

Wydawnictwo Kropka 

Okładka twarda 


Jako dziecko nie wpadłam na tę książkę, więc jestem bardzo wdzięczna, że jest ponownie wydana. teraz mogę doświadczyć wraz z nowym pokoleniem czytelników tej epickiej książki, która moim zdaniem jest obowiązkowa i wyjątkowa 


Rodzinę Masonów czeka wielki szok. Pewnego dnia matka przywozi do domu zupełnie nowe dziecko, które ma przedstawić czwórce rodzeństwa. Ta marnotrawna dziewczynka okazuje się być najstarszą z potomstwa iz powodów nieznanych jej braciom i siostrom nie chciała mieszkać z rodziną, ale chciała pozostać z rodzicami zastępczymi, którzy bardzo się cieszą, że się jej pozbywają. Jest brudna, nie do opanowania, zwodnicza i niegrzeczna wobec wszystkich wokół niej. Jest zupełnie inna od reszty rodziny i chce tylko uciec i wrócić do zastępczej pary, która ją wychowuje. 


Nazywa się Loretta Mason Potts i skrywa w swoim sercu głęboką, mroczną tajemnicę. Przez siedem długich lat była z dala od swojej biologicznej rodziny iw tym czasie uległa urokowi magicznych ludzi, którzy mieszkają w lesie za farmą Pottów. Loretta jest magicznie przyciągana do tych maleńkich istot, którymi rządzi piękna hrabina i jej Generał, który jest stale u jej boku, aby jej doradzać i chronić ją przed wszelkimi krzywdami, które mogą jąspotkać. . Hrabina i towarzystwo uwielbiają Lorettę, szczególnie jej bezczelność i chcą, aby żyła z nimi na zawsze.  


Brat Loretty, Colin, bystry i sprytny dziesięciolatek, pewnej nocy ukradkiem podąża za Lorettą i odkrywa w głębi jej szafy portal do innego magicznego świata. Śledzi każdy jej ruch i okazuje się, że portal prowadzi go, a ostatecznie całą jego rodzinę do nadprzyrodzonego świata Loretty.  


Uderzenie wstążkami Alicji w Krainie Czarów, Piotrusia Pana i Narnii - ta książka wciągnie Cię w przygodę i sprawi, że będziesz przewracać strony, aby rozwiązać zagadkę, dlaczego Loretta została ukryta przez matkę, dlaczego chce uciec z powrotem do Pottów, i sposób, w jaki jej cała rodzina musi współpracować razem, aby przełamać rzucone zaklęcie i przywrócić im normalność, aby znów mogli być kochającą, opiekuńczą jednostką rodzinną.  


Nie można przegapić tej uroczej książki. Zarówno młodzi, jak i starsi z przyjemnością ją przeczytają i bardzo się cieszę, że ta książka, wydana po raz pierwszy w 1958 roku, znów jest dostępna. Gorąco polecam! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)