30.6.22

Młodzi Przyrodnicy. LatoNadeszło lato, jesteście ciekawi, co w tym czasie dzieje się w lesie, w stawie, na łące? Kolejny tom specjalny ulubionej serii! „Lato w świecie przyrody” to druga część poświęcona przyrodzie w danej porze roku w odsłonie zdjęciowej i ze specjalnymi kodami QR! 

 

Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć latem. Dziecko dowie się, od czego pochodzą nazwy letnich miesięcy, co można zbierać na polu i w lesie, a jakie owoce, choć pięknie wyglądają, są trujące. Nauczy się rozpoznawać motyle, ważki, mrówki i gąsienice oraz zbierać leśne grzyby. Dowie się, dlaczego pokrzywy parzą, a owady żądlą. Pozna ekosystem morza, rzeki, jeziora i oczka wodnego, nauczy się rozpoznawać ryby i ślady w błocie. Przyjrzy się pierzącym się ptakom i zajrzy pod napotykane kamienie. Będzie wiedziało, jak i kiedy należy obserwować ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta. Dzięki kodom QR nauczy się rozróżniać różnych zwierząt i rozpozna je podczas spaceru. Wzór dzienniczka obserwatora pozwoli notować obserwacje, a indeks – odnaleźć szybko dane zwierzę czy roślinę. Książka zawiera też praktyczne wskazówki, np. jak zachować się na rybach czy zrobić zielnik.Bardzo podoba mi się to wydanie, które jest niewielkie i spokojnie można je ze sobą zabrać na łono przyrody :) plus oczywiście za autentyczne zdjęcia :)

.

.

.

Podobają się Wam takie publikacje ? :) 

.

.

.

.

#MłodziPrzyrodnicy #MłodziPrzyrodnicyLato 

#przyroda #lato #nauka #zwierzęta 

#czytamdziecku #mamaczyta #bookworm #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)