10.6.22

Keilly Swift, Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat


Keilly Swift, Odnajdź  w sobie siłę i zmieniaj świat

Wydawnictwo SAM 

Okładka twarda 


Wiedza to potęga. I to jest dokładnie to, co oferuje książka „Odnajdź w sobie siłę i zmieniaj świat” - wiedzę i moc. Dla każdego dziecka, które chce coś zmienić, oto publikacja, po którą powinno sięgnąć ;) 


Książka ta została podzielona na cztery rozdziały – zacznij od siebie, Twoja społeczność, zdziałajmy coś razem, ochrona środowiska. To około 38 tematów, zawierają wiele informacji, które dzieci mogą wykorzystać do budowania świadomego życia planety.


Sugestie otwierają się na samoopiekę ciała i umysłu, która jest niezbędna. Pomysły na instrukcje obejmują życzliwość, przekazywanie jej dalej, rozpoznawanie i radzenie sobie ze zmieniającymi się emocjami. Siła pozytywnego myślenia, powtarzania afirmacji i pielęgnowania wiary w siebie, słuchania i otwartości na opinie innych – nawet jeśli się nie zgadzasz, wzmocni podstawy uczenia się.

Dostępnych jest wiele elementów konstrukcyjnych, dzięki którym ta pięknie zaprojektowana książka z kolorowymi i odważnymi ilustracjami oraz obszerniejszym tekstem ułatwiającym czytanie, może wzbogacić życie.Dotyczy sposobów ochrony środowiska, naszych oceanów, zielonego stylu życia, dzikiej przyrody i siedlisk, oszczędzania energii oraz sposobów ograniczania, ponownego wykorzystania i recyklingu oraz wielu innych.


Podobały mi się rozdziały o  protestujących, artystach muzycznych, którzy zwrócili uwagę na zmiany, niebezpieczeństwa związane z fałszywymi wiadomościami tzw. fake newsami oraz bohaterowie, którzy wstawili się w obronie naszej planety.


To doskonała książka. Idealna do czytania na chybił trafił lub od początku do końca. Fantastyczna lista „Dowiedz się więcej” zawiera odniesienia do organizacji, od których czytelnicy mogą czerpać pomysły. Zawiera także bogaty słownik i indeks. Niesamowicie podoba mi się to wydanie :) 

.

.

.

Co sądzicie ? :)

.

.

.

.

#kochanieprzezczytanie #przedszkolak  #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą 

#czytamwszędzie #mojewszystko #stosikksiazek #czytambolubie #bookstagrampl #bookoftheday 

#booksbooksbooks #ekologia #misja #zmiana #świat 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)