27.6.22

Timothy Knapman, Ruszaj w drogę ciuchcia śmiało będzie ci się podobałoCiuchcia jest przejęta i zaniepokojona. Rodzice podtrzymują ją na duchu, przekonując, że zawsze bezpiecznie trafi do domu tą samą drogą. Mała Ciuchcia dzielnie rusza w nieznane. Zachwycona, przemierza zielone pola i wysokie mosty. Wspina się na ośnieżone góry, podziwia rwące rzeki. Aż dociera do morza i tu kończy się tor…

A jak skończy się jej pierwsza wielka przygoda?


Młodzi czytelnicy podzielą niepokój i podekscytowanie Małej Ciuchci m w tej podnoszącej na duchu i niezwykłej przygodzie do czytania  oraz będą radować się z cudownie nastrojowej grafiki ilustratora Bena Mantle'a.


Jeśli jesteś fanem Tomka Lokomotywy to Wydawnictwo Amber sugeruje pochodną. Ilustracje są przepiękne i od razu zachwyciły moje dzieci.  Sama historia jest bardzo satysfakcjonująca, ponieważ Mała Ciuchcia wyrusza po raz pierwszy na samodzielną wyprawę, przechodząc przez jedną uroczą scenę do drugiej, wraz z efektami dźwiękowymi, które pięknie pasują do scen. Mała Ciuchcia dociera do końca trasy, wpada w panikę, a potem zastanawia się, jak wrócić do domu, gdzie czekają na nią rodzice. Przesłanie, że można wyjść samemu, ale potem można wrócić do domu, do własnej bezpiecznej przestrzeni, jest świetne dla dzieci. 

Zawsze cieszę się, że pojawiają się nowe książki o pociągach. Jestem pewna, że nie jestem w tym osamotniona. Ilustracje w tym wydaniu są cudowne. Poza tym mnóstwo efektów dźwiękowych, którymi jestem zachwycona.


Idealna dla dzieci, które są gotowe spróbować czegoś na własną rękę, ale wahają się. Mama i tata zawsze czekają i oczywiście zachęcają. A pociąg uczy się samowystarczalności. Wyklejki pokazują trasę Małej Ciuchci, a ilustracje Bena Mantle'a są ładnie wykonane :) 

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

#wydawnictwoamber #pociąg #train #czaszdzieckiem #czytamy #czytaniejestfajne  #readingmylovepoleca #bookoftheday #kidsbookswelove #dziecisawazne #kochamtoczytam #bookstagrampl #childrensbook #czytamdziecku 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)