29.8.22

Thich Nhat Hanh, Katherine Weare, Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat

Thich Nhat Hanh, Katherine Weare, Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat 

Mamania 


„Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat” to pierwszy oficjalny przewodnik po mindfulness dla nauczycieli, który pomaga im osiągnąć spokój i harmonię w codziennych działaniach. To bezpośrednio przekłada się na wyniki ich pracy i efekty nauczania. Książka zawiera proste kroki, które pomagają nauczycielom w praktykowaniu uważności na wszystkich szczeblach edukacji. Autorzy pokazują nauczane przez siebie podstawowe techniki, a także prezentują wskazówki od nauczycieli wykorzystujących praktykę uważności podczas pracy. Obszerne przykłady konkretnych działań, wskazówki i szczegółowe instrukcje pomagają zrozumieć, na czym polega praktyka uważności i w jaki sposób może pomóc w codziennej pracy nauczyciela.

.

W ciągu ostatnich kilku lat mindfulness stał się bardzo popularny. W tej książce najbardziej podoba mi się to, że autorzy odnoszą się do codziennych napięć i nadużyć, jakie napotykają nauczycieli. Podpowiadają, jak z uważnością im sprostać i podają wiele różnorodnych scenariuszy.


Większość ludzi zostaje nauczycielami, aby pomagać innym. Dlatego nauczyciele muszą się wiele nauczyć , zanim ruszą do przodu i zaczną pomagać.


Na Zachodzie dużo się mówi o używaniu mindfulness jako sposobu na zwiększenie produktywności, ograniczenie zachowań lub jakiś inny wynik (często wynik finansowy). Ta książka również odnosi się do tego. Podkreśla, że ​​uważność jest drogą i nie powinna być ścieżką do osiągnięcia wyniku. Interesująca publikacja. :)

.

.

.

Są tu jacyś nauczyciele ? :)

.

.

.

.

#teacher #nauczyciel #nauczycielka #nauka #nauczanie #mindfulness #mamaczyta #rodzina #booknerd #rodzicielstwo #macierzyństwo #rodzic #dziecko 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)