26.8.22

Jane Nelsen, Karty pozytywnej dyscypliny

Jane Nelsen, Karty pozytywnej dyscypliny 

CoJaNaTo 


Kilka razy pokazywałam Wam na stories, że podczytuję książki o Pozytywnej Dyscyplinie.   I teraz do mojej kolekcji dołączyły takie oto interesujące karty :) 


Pozytywna dyscyplina to sposób nauczania i prowadzenia dzieci poprzez informowanie ich, jakie zachowanie jest akceptowalne, w sposób stanowczy, ale życzliwy. oparta na wzajemnej miłości i szacunku wywodząca się z nurtu psychologii indywidualnej Alfreda Adlera.


Jeśli nie macie czasu wertować książek, uczyć się formułek na pamięć, to te kolorowe przykuwające wzrok karty z sugestywnymi obrazkami przypomną o tym, co możesz jeszcze zrobić, żeby się dogadać z dzieckiem.

Przykładowe tematy kart:

  • Działaj bez słów – jako rodzice za dużo gadamy i dzieci się w tym gubią
  • Plan działania – dzieci potrzebują planu i są dumne, gdy same go stworzą lub pomogą w jego stworzeniu
  • Skoncentruj się na wspólnym poszukiwaniu rozwiązania
  • Daj ograniczony wybór


3 sposoby na dobrą zabawę z talią kart :


1. Wybierz jedną kartę i ćwicz przez tydzień.


2. W obliczu wyzwania wybierz losowo kartę. Są szanse, że będzie to idealne narzędzie do rozwiązania problemu, ucząc dziecko samodyscypliny, odpowiedzialności, współpracy i umiejętności rozwiązywania problemów lub możesz wypróbować inną kartę.


3. Poproś swoje dzieci, aby wybrały kartę i daj znać, czy jest to narzędzie, które rozwiąże problem, czy też wybieraj, dopóki nie znajdą takiego, które rozwiąże problem.


Żadna książka, ani karta nie powie ci, co zrobić, aby być dobrym rodzicem. Nie ma dwojga dzieci (ani rodziców) takich samych. Dr Nelsen najpierw akceptuje, że ludzie popełniają błędy, zarówno rodzice, jak i dzieci, a następnie uczy, jak pracować razem, aby te błędy zamienić w okazję do zbliżenia się :)

.

.

.

.

Co myślicie i pozytywnej dyscyplinie ? :)

.

.

.

.

.

#pozytywnadyscyplina #dyscyplina #wychowanie #nauka #karty ##kreatywnamama #naukaizabawa #wychowanieprzezzabawę #dzieci #kids 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)