15.8.22

JK Rowling, Tajemnice Dumbledore’a. Scenariusz oryginalny

JK Rowling, Tajemnice Dumbledore’a. Scenariusz oryginalny

Media Rodzina 


Profesor Albus Dumbledore wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi. Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka? Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a to trzeci z serii pięciu scenariuszy autorstwa J.K. Rowling, autorki uwielbianej i popularnej na całym świecie serii o Harrym Potterze. Scenariusz oryginalny zawiera dodatkowe treści z planu, ilustracje i grafiki. Komentarzem opatrzyli: David Yates, David Heyman, Jude Law, Eddie Redmayne, Colleen Atwood i inni.

.

trzeci tom serii rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie skończył się drugi. Ten różni się znacznie od dwóch pierwszych. Podczas gdy pierwsza książka skupiała się bardziej na akcji, rozbłysku i fabule czarodziejskiego świata, ta nieco spowalnia. Zamiast tego możemy bardziej przyjrzeć się postaciom i podobała mi się ta zmiana kierunku. Do tego momentu czułam, że nie znam postaci. Nie miałam okazji związać się z nimi. Tutaj w końcu to rozumiem. Widzimy małe ślady tworzenia innych więzi. To tak, jakby wszystkie te postacie w końcu otrzymały swój moment. 


Możemy również zobaczyć, jak Grindelwald staje się czarnym charakterem, o którym nam powiedziano. W tym widzimy, dlaczego przyprowadza do siebie ludzi. Jest samotny i pragnie towarzystwa. Chce czuć się mile widziany przez innych. Jednak nadal nie wiemy, czemu nienawidzi mugoli. Wciąż jest jedną z tych postaci, które nie zostały w pełni rozwinięte. Gdybyśmy mieli tę odrobinę informacji, pomogłoby to jego postaci.


W każdym razie nadal świetnie się bawiłam podczas lektury. Zawsze wspaniale jest wrócić do tego świata :)

.

.

.

Jak Wam się podoba to wydanie ? :)

.

.

.

.

#dumbledore #tajemnicedumbledorea #mediarodzina #mamaczyta #rodzina #booknerd #jkrowling #rodzicielstwo #macierzyństwo #rodzic #dziecko #kwiatki 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)