13.8.22

Paulina Chmurska, Krok po kroku. Zawody

Paulina Chmurska, Krok po kroku. Zawody 

Wydawnictwo Wilga 

Okładka twarda 


Seria „Krok po kroku” towarzyszy nam każdego dnia. Chłopcy ją po prostu uwielbiają i domagają się czytania. Dlatego tez w naszym zbiorze znajdują się wszystkie książeczki. Głównymi bohaterami są Staś i Hania, urocze i sympatyczne rodzeństwo. Ilustracje są piękne, kolorowe, zachęcają do ciągłego oglądania.


W tej części poznajemy różne zawody - lekarza/lekarkę, strażaka/strażaczkę, sprzedawczynię/sprzedawcę, nauczycielkę/nauczyciela, policjanta / policjantkę itd. Każdy zawód  został opatrzony krótkim wierszyków, w którym przedstawiono cechy charakterystyczne dla danego fachu. 

Na uwagę zasługuje używanie feminatywów  i ukazanie, że poszczególne zawody wykonują nie tylko mężczyźni :) świetne przesłanie i brawa dla autorek! 


Najnowsza część to hit w naszym domu. Bardzo często czytamy, a nawet mnie jako mamie podoba się taka prostota plus aktywne czytanie i angażowanie dziecka podczas lektury. Książka utrzymana jest w lekkiej, wierszowane i zrozumiałej formule. Plusem jest kartonowe wydanie, śliczne postaci, kolorowe ilustracje. przepiękne wydanie, które na pewno pokochają wasze dzieciaki :)

.

.

.

.

Lubicie tę serię ? :)

.

.

.

.

.

#krokpokroku #zawody #profesja #strażak #lekarz #kreatywnamama #naukaizabawa #wychowanieprzezzabawę #pokazsrodek #książkadobranawszystko #czytaniezbliża #małaksiążkawielkiczłowiek #kartonówka 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)