1.8.22

Pamela L. Travers, Mary Poppins otwiera drzwi


Pamela L. Travers, Mary Poppins otwiera drzwi 

Nasza Księgarnia 


Opowieść o najsłynniejszej niani świata i o dzieciach z Czereśniowej 17 – w nowym przekładzie Marcina Mortki i z oryginalnymi ilustracjami Mary Shepard.


Pod Numerem Siedemnastym wszystko idzie nie tak. Zrozpaczona Pani Banks zastanawia się nawet, czy nie posłać po Eulalię Andrzejek, przerażającą guwernantkę jej męża! Lecz wtedy, podczas puszczania sztucznych ogni w parku, z nieba sfruwa maleńka iskra: to Mary Poppins! Za jej sprawą dzieci poznają historię Kota, Który Patrzył Na Króla, biorą udział w Święcie Przypływu, a w chwili, która dzieli Stary Rok od Nowego, zawierają znajomość z Robinsonem Crusoe i Piętaszkiem. Janka i Michałek wiedzą już jednak, że Mary znów ich zostawi, gdy drzwi się otworzą. O które drzwi chodzi…? I czy można przez nie wrócić?

.

.

Uwielbiam tę mieszankę codzienności i magii, kocham tę rodzinkę. „Mary Poppins otwiera drzwi” to seria odrębnych przygód, małych epizodów, które są jednocześnie połączone. Mary Poppins i dzieci nie tylko działają jako wspólny wątek dla nich wszystkich, ale także konflikt między dyscypliną a kreatywnością. Wiele takich plików binarnych istnieje, gdy Mary Poppins jest w życiu dzieci: porządek i chaos, harmonogramy i spontaniczność, rozsądek i emocje. Jednak zamiast je przeciwstawiać się sobie  to w jakiś sposób łączą się i współistnieją pod czujnym okiem Mary Poppins. Tutaj Travers pokazuje, że nie musisz mieć jednego ani drugiego, aby wychować dziecko, a nawet żyć szczęśliwie; raczej potrzebujesz obu stron spektrum razem, równoważąc się nawzajem. To jest nieodparta nieskazitelność Mary Poppins: jej zdolność do odwoływania się do doskonałych pomiarów obu stron we właściwym czasie w danej sytuacji.


Cudowna, magiczna historia. Podobnie jak sama Mary Poppins, ta książka nie daje ci odpowiedzi, ale wiele do przemyślenia. 


Czy kiedykolwiek czytałeś jakieś książki o Mary Poppins? Czy masz ulubioną?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)