25.8.22

Daniel Siegel, Potęga obecności


Daniel Siegel, Potęga obecności 

Mamania


Wszyscy chcemy stać się lepszymi rodzicami dla naszych dzieci, a jednak nie urodziły się one z instrukcją. Nie obawiaj się, ponieważ ta książka przedstawia to w jasno, prosto i łatwo zapamiętania przewodniku pełnym przykładów i scenariuszy.

Nic dziwnego, że sukces naszych dzieci zależy od tego, jak obecni jesteśmy i faktycznie posłuży jako predyktor ich sukcesu w życiu, jeśli chodzi o ich sukces osobisty i akademicki, rozwój ich umiejętności przywódczych i ich przyszłe relacje z innymi. 


Bycie obecnym nie musi kosztować dużo czasu, pieniędzy czy energii, ale bycie obecnym w danym momencie, a jakość Twojej obecności robi różnicę. Autorzy przyjmują  teorię przywiązania i dzielą się przypomnieniem, że najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić dla naszych dzieci to być  tam dla nich. W ten sposób możemy uczyć i pokazywać im wartość komfortu, wsparcia i bezwarunkowej miłości zarówno poprzez wzloty, jak i upadki. Wyjaśniają, jak możemy to zrobić. Informacje przedstawione przez Siegela i Brysona w tej książce są poparte nauką oraz dobrze ugruntowanymi i sprawdzonymi badaniami.


W rzeczywistości wszyscy popełniają błędy, a to, co robimy później, jest o wiele ważniejsze. Uwielbiam tę książkę i będę do niej często powracać. Jest to lektura obowiązkowa dla przyszłych i obecnych rodziców i dziadków oraz nauczycieli :)

.

.

.

.

Znacie książki tego autora ? :)

.

.

.

.

#danieljsiegel #potęgaobecności #wydawnictwomamania #mamaniawspierarodziców #parenting #rodzicielstwo #rodzice #mamaczyta #kochamksiazki 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)