18.8.22

Łucja Malec-Kornajew, Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce

Łucja Malec-Kornajew, Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce 

Znak Emotikon 


Bezbłędnie namierza ukryte skarby. Łamie najtrudniejsze szyfry. Raz-dwa tropi największych fałszerzy i złodziei bezcennych dzieł. Jest naprawdę niezła w te klocki! Gdy wsiada na swój zdezelowany rower i zarzuca na ramię wielką torbę specjalistycznego sprzętu (dziurawe sito w sam raz jej się przyda!), nie ma na nią mocnych!

Poznajcie Fishkę, najsłynniejszą detektywkę tajemnic sztuki w Polsce, a kto wie… może i na świecie? 

• Co się stało z wypełnionym złotem pociągiem, który wjechał do tunelu i zniknął bez śladu?

• Jakie tropy doprowadziły naukowców do odkrycia na dnie Wisły szczątków zatopionego wieki temu pałacu króla Polski?

• Jak to się stało, że niemiecki gubernator Hans Frank zawiesił wart fortunę obraz Dama z gronostajem w swoim pokoju tuż nad kaloryferem?

• Skąd w Środzie Śląskiej tyle skarbów, że kopiąc w ziemi, ludzie co rusz wykopują garnki ze złotem?Bardzo przyjemnie mi się czytało tę lekturę. Autorka naprawdę zaskoczyła mnie lekkim piórem oraz zwrotami skierowanymi prosto do czytelnika. 


Przepięknie zilustrowana książka. Obłędne wydanie w dużym formacie, gdzie mamy interesująca historię i różnorodne tajemnice do odkrycia ;) idealnie połączenie nauki zarówno historii jak i sztuki oraz świetnej zabawy. Zainteresuje dzieci, a także rodziców ;) 

.

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

##kreatywnamama #naukaizabawa #wychowanieprzezzabawę #sztukadladzieci

#sztukazdzieckiem #pokazsrodek #książkadobranawszystko #czytaniezbliża #małaksiążkawielkiczłowiek #ksiazkaosztuce #czytamy #mamaczyta

#dzieciecabiblioteczka #pokazsrodek

#plastyka #art #sztuka 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)