11.8.22

Dan Kindlon, Michael Thompson, Wychowując Kaina

Dan Kindlon, Michael Thompson, 

Wychowując Kaina 

Wydawnictwo Mamania

Okładka miękka 


Wreszcie, oto książka, która odpowiada na równie aktualną i krytyczną potrzebę zrozumienia naszych chłopców.


Dr Dan Kindlon i dr Michael Thompson, dwaj czołowi psychologowie dziecięcy, dzielą się tym, czego nauczyli się w ciągu ponad trzydziestu pięciu lat wspólnej pracy z chłopcami i ich rodzinami. Ukazują chłopców, którzy cierpią – smutnych, przestraszonych, gniewnych i milczących. Statystyki wskazują na alarmującą liczbę młodych chłopców zagrożonych samobójstwem, nadużywaniem alkoholu i narkotyków, przemocą i samotnością. Kindlon i Thompson postanowili odpowiedzieć na to podstawowe, kluczowe pytania: Czego potrzebują chłopcy i czego nie dostają? Przebijając się przez przestarzałe teorie „maminsynek”, „biologii chłopców” i „testosteronu”, Kindlon i Thompson rzucają światło na destrukcyjny trening emocjonalny, jaki otrzymują nasi chłopcy – na emocjonalną nieedukację.


Poprzez poruszające studia przypadków i nowatorskie badania, lektura maluje portret chłopców systematycznie odsuwanych od ich życia emocjonalnego przez dorosłych i rówieśniczą „kulturę okrucieństwa” – chłopców, którzy otrzymują niewielką zachętę do rozwijania takich cech, jak współczucie, wrażliwość, empatię, ciepło.


Kindlon i Thompson przekonują, że umiejętność emocjonalnego czytania jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować naszym synom, namawiając rodziców, aby zrozumieli cenę, jaką płacą chłopcy, gdy utrzymujemy ich w niemożliwym do osiągnięcia standardu męskości. Identyfikują społeczne i emocjonalne wyzwania, jakie chłopcy napotykają w szkole i pokazują, w jaki sposób rodzice mogą pomóc im w rozwijaniu świadomości emocjonalnej i empatii – dając im niezbędne połączenia i wsparcie, którego potrzebują, aby poradzić sobie z presją społeczną młodzieży.


Książka ta na zawsze zmieni sposób, w jaki postrzegamy naszych synów oraz sposób, w jaki pomagamy im stać się szczęśliwymi i spełnionymi młodymi mężczyznami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)