23.8.22

Katherine Applegate, Drzewo życzeńKatherine Applegate, Drzewo życzeń 

Dwie Siostry 

Okładka twarda 


Gigantyczne drzewo życzeń o nazwie Dąb prowadzi nas przez tę słodką historię. Każdego roku w maju ludzie przyjeżdżają z całego świata, aby szeptać i przywiązywać swoje życzenia, nadzieje i marzenia do kończyn Dębu. Małe szmatki, wstążki i kartki zakrywają pień i gałęzie wszelkiego rodzaju życzeniami. Ten piękny, dobroduszny, optymistyczny Dąb życzeń mieszka w okolicy od dawna. 216 słojów wartych czasu i życzeń! Ale ten rok może być ostatnim! Więc Dąb wraz z kilkoma futrzastymi przyjaciółmi postanawia spełnić marzenie jednej małej dziewczynki.


Drzewo obserwuje życie otaczających go ludzi. Spotykamy wiele zwierząt. Historia tak naprawdę kręci się wokół Samar, muzułmańskiej dziewczyny, która wprowadza się do tej dzielnicy. Teraz ta okolica jest zbiorem wielu różnych typów ludzi i ras. Ze względu na nastroje polityczne kraju, muzułmanie nie są w tym miejscu popularni. Ktoś wyrył na drzewie słowo „wynocha”, a rodzina czuje się przestraszona. Samar chciałaby mieć przyjechała, bo jest bardzo samotna. Tak więc drzewo, które zwykle przechowuje tylko życzenia, zaczyna działać .


Katherine Applegate stworzyła cudowną książkę i genialne postaci. Wspaniałe czytało się tę lekturę. Na stronach tej książki znajdziesz napięcie, kłopoty, mądrość, smutek, dumę, przyjaźń i życie ze wszystkimi jego wzlotami i upadkami. Książka wypełniona pięknym językiem i delikatnymi ilustracjami.


Uwielbiam to, że bohaterem jest drzewo i patrzymy na świat jego oczami. Uwielbiam opisy liści i gałęzi poruszających się na wietrze oraz grę zwierząt. Drzewa, płucami planety Pomagają nas ochłodzić i dodają nam piękna.


„Drzewo życzeń” Katherine Applegate to naprawdę fantastyczna historia. Początek zaczyna się trochę wolno, ale prowadzi do fantastycznego zakończenia.  Humor i zabawne przyjaźnie z udziałem drzewa, mówiących zwierząt i ludzi, zmieszanych z informacjami naukowymi o drzewach i zwierzętach. Opowieść jest okraszona uderzająco pięknym językiem, historia ta może nas wiele nauczyć o życzliwości, przyjaźni i rodzinie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)