25.8.22

Anna Casals, Opowieści o tym jak uratować planetę


Anna Casals, Opowieści o tym jak uratować planetę 

Wydawnictwo To Tamto 


Książka ta zawiera 6 opowiadań i odnosi się do głównych problemów środowiska. Każda historia ma różnych bohaterów, ale zawiera zaproszenie do dbania o naszą planetę i przesłanie nadziei. I tę nadzieję reprezentują chłopcy oraz dziewczynki, którzy decydują się działać na rzecz ochrony dobry i fauny. 


Na końcu każdej historii znajduje się kilka stron informacyjnych i refleksyjnych. Po wyjaśnieniu głównego problemu historii za pomocą grafik i ilustracji wskazane są drobne gesty, które każdy z nas może wykonać, aby poprawić sytuację. Jest tez miejsce na dobre wieści - projekty środowiskowe, które są już realizowane i które są częścią rozwiązania. 
Historie dotyczą interesujących, poważnych i aktualnych tematów jak wylesianie, zanieczyszczanie wody, wymieranie zwierząt i  globalne ocieplenie. 


Ilustracje są kolorowe, pełne szczegółów i przede wszystkim aktualne, a nawet poszerzają informacje zawarte w tekście :)

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

#planeta #czytamdziecku #mamaczyta #bookworm #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)