17.8.22

Nicky Albrechtsen, Moda vintage


Nicky Albrechtsen, Moda vintage 

Arkady 

Okładka twarda 


Mówisz Biblia mody - nasuwa się magazyn Vogue. Jednak książka „Moda vintage” to absolutna perełka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdej fashionistki. Książkę tę dostałam już jakiś czas temu, ale musiałam ją sobie na spokojnie przeczytać i dawkować ;) 


Kompletny, najobszerniejszy w historii, przewodnik po modzie vintage - nie jest kolejną zwykłą historią mody, ale próbą ukazania, jak przeszłość mody aktywnie kształtuje jej teraźniejszość – co wyraźnie widać na ulicy, wybiegach i w stylizacjach wpływowych wielbicielek mody vintage takich, jak Kate Moss czy Sienna Miller. W książce zamieszczono prace wybitnych projektantów światowej sławy oraz projekty artystów mniej znanych, ale uwielbianych przez kolekcjonerów, jak chociażby Lilli Ann i Horrockses Fashions. Zaprezentowano tu niepowtarzalne egzemplarze rzemieślniczego wzornictwa, jak i ikoniczne elementy mody vintage: stanik Marilyn Monroe czy suknię Ossie’ego Clarka uwiecznioną na znanym obrazie Davida Hoppera.


To skłoniło mnie do przemyślenia, w jaki sposób moda napędza społeczeństwo, a przyjemność, jaką dają ci ubrania w stylu vintage, nie tylko estetycznie, ale także odzwierciedla doświadczenia noszącej je osoby. 


Uwielbiam przeglądać tę książkę, dzięki czemu można przypomnieć sobie zmiany społeczne i wpływy projektantów mody z minionej epoki. Fascynująca lektura. 

.

.

.

.

Interesujecie się modą ? :)

.

.

.

.

#moda #fashion #fashionistka #vintage #books #bookstagram #bookworm #booklover #bookish #booknerd #bookaddict #bookme #bookshelf #bookaholic #booklove #BookNow #bookphotography #booking 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)