16.8.22

Cyril Lepeigneux, Na arenach Lyonu // Na murach Orleanu // Na dworze cesarza Japonii // Na ulicach Paryża


Cyril Lepeigneux, Na arenach Lyonu // Na murach Orleanu // Na dworze cesarza Japonii // Na ulicach Paryża 

Wydawnictwo Jedność 

Okładka miękka 


„Klub fanów przygody” to bardzo interesująca  seria, która zainteresuje dzieci w wieku około 7 lat. Liczy cztery tomy, a każdy z nich przenosi w inną epokę. Ta książka gwarantuje młodym czytelnikom niesamowitą podróż w czasie w towarzystwie trojga dzieci: Jeanne, François, Louis i ich wiernego towarzysza, setera irlandzkiego o imieniu Płomień!


Na arenach Lyonu 

Przyjaciele i ich pies zostają przeniesieni do 177 r., do czasów Świętej Blandyny, kiedy to trwają prześladowania wyznawców Chrystusa. Jeanne, François i Louis poznają młodego niewolnika Mateusza i rodzinę ukrywających się chrześcijan. Czy zdołają uratować swoich nowych przyjaciół?


Na murach Orleanu 

Jeanne, François i ich kuzyn Louis spędzają wakacje z dziadkami. Kiedy wchodzą do starej kaplicy, przenoszą się w czasie i lądują w 1429 roku. Spotykają Świętą Joannę d’Arc i biorą udział w bitwie o Orlean.Na dworze cesarza Japonii 

Podczas zwiedzania zamku troje dzieci i ich pies zostają przeniesieni do Japonii, do czasów Świętego Franciszka Ksawerego. Kiedy misjonarzowi grozi niebezpieczeństwo, kuzyni są gotowi na wszystko, żeby pomóc jezuicie udaremnić niecny spisek. Ale wróg nie śpi.


Na ulicach Paryża 

Jeanne, Francois i ich kuzyn Louis spędzają wakacje u dziadków. Podczas poszukiwań zaginionego kota przenoszą się w czasie! Lądują w 1619 r., gdzie spotykają Świętego Wincentego a Paulo i zostają zamieszani w sprawę tajemniczych porwań dzieci...


Ukazanie wątków historycznych w tej serii to rewelacyjny pomysł. Dzięki temu dzieci w miły i przystępny sposób zaznajomią się z historią. Zdecydowanie to lepszy pomysł na  szerzenie wiedzy niż nudne podręczniki. Bardzo ciekawa seria detektywistyczna. Ja się świetnie bawiłam :)

.

.

.

A Wam jak się podoba ? :)

.

.

.

#wydawnictwojedność 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)