3.8.22

Salina Yoon, Prawdziwi przyjaciele

Salina Yoon, Prawdziwi przyjaciele 

Czytalisek 


Jeśli kochasz picturebooki, a zwłaszcza książki, które prezentują empatię i otwartość, pokochasz „Prawdziwych przyjaciół” autorstwa Saliny Yoon!


Nawiązywanie znaczących przyjaźni może zapewnić bogatsze i pełniejsze życie. Jednak czasami może być trudno nawiązać kontakt z innymi, gdy wyrażasz swoją indywidualność w nietypowy sposób. 


I tak pojawia się Dennis, główny bohater naszej opowieści, mim, który odgrywa scenki i rezygnuje z mówienia podczas pokazu w swojej szkole. Jego forma wypowiedzi jest znacznie spokojniejsza i bardziej pomysłowa niż u jego rówieśników. To zdecydowanie stwarza mu bariery w nawiązywaniu przyjaźni z innymi uczniami z jego klasy. Ale w końcu spotyka koleżankę z klasy o imieniu Joy i to ich podobieństwa prowadzą do silnego związku i przyjaźni, która rozkwita w całej historii.

Przepiękna książka obrazkowa autorstwa Saliny Yoon byłaby przyjemną lekturą dla tych, którzy chcą czytać na tematy takie jak akceptacja, wyjątkowość, wyobraźnia i przyjaźń. Mimowie w wykonaniu Dennisa są zilustrowani w prosty i piękny sposób, który dzieci zrozumieją i będą chciały odegrać się na swój własny, niepowtarzalny sposób. 


Przejmująca, mądra i znakomicie wykonana. Bardzo polecam tę książkę! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)