3.8.22

Dorota Skwark, To właśnie Polacy // To właśnie Polki

Dorota Skwark, To właśnie Polacy // To właśnie Polki 

Wydawnictwo Jedność 

Okładka twarda 


Jakiś czas temu do naszej biblioteczki trafiły dwie bardzo interesujące pozycje, gdzie głównymi bohaterami są nasi rodacy. W każdej z nich ukazuje się po 10 wybitnych Polek oraz Polaków. 


To właśnie Polki 

Czy mała królowa Jadwiga lubiła się uczyć? Kim była Magdalena Bendzisławska? Gdzie urodziła się Emilia Plater? Czym zasłynęła Wanda Rutkiewicz? Co studiowała Irena Sendlerowa? To tylko kilka z pytań, na które odpowiedzi znajdziemy w tym intrygującym zbiorku.To właśnie Polacy 

Skąd się wziął przydomek Bolesława Chrobrego? Czym zasłynął Mikołaj Kopernik? Czy Fryderyk Szopen był cudownym dzieckiem? Kim był Jerzy Kukuczka? Jakie były pasje Karola Wojtyły? To tylko kilka z pytań, na które odpowiedzi znajdziemy w tym intrygującym zbiorku.


W środku znajdują się którymi opowiadania o danych postaciach, fakty z ich życia oraz całe mnóstwo ciekawostek. Poza ładnymi ilustracjami mamy autentyczne zdjęcia czy tez reprodukcje dzieł sztuki. Książki te będą idealne dla miłośników historii. Naprawdę można się z nich wiele dowiedzieć. Powinna się znaleźć w każdej biblioteczce, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych :)

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

#polak #polka #polacy #wielcypolacy #naukowcy #nauka #science #czytaniejestfajne  #readingmylovepoleca #bookoftheday #kidsbookswelove #dziecisawazne #kochamtoczytam #bookstagrampl #childrensbook #czytamdziecku 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)