15.8.22

Eryl Nash, Dzielni ratownicy. Przeżyj dzień z 12 prawdziwymi pracownikami służb ratowniczych

Eryl Nash, Dzielni ratownicy. Przeżyj dzień z 12 prawdziwymi pracownikami służb ratowniczych 

Słowne Młode 

Okładka twarda 


Spędź dzień z prawdziwymi bohaterami służb ratunkowych . . . i zainspiruj się, aby coś zmienić! Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki sprzęt strażak zabiera do płonącego ognia? Albo jakich narzędzi używa chirurg, aby wykonać operację ratującą życie? Albo jakiego sprzętu ratownik górski potrzebuje na szczycie o wysokości 13 000 stóp? Poznaj prawdziwych pracowników służb ratunkowych z całego świata, którzy podzielą się z Tobą dniem swojego życia. Zabierając cię do serca bohaterów, którzy nam pomagają, od pielęgniarki Cecylii i ratownika Koena po weterynarz Tamika, ta podnosząca na duchu książka z obrazkami literatury faktu pokazuje niesamowitą pracę, którą wykonują, niesamowite umiejętności, które mają, oraz ważny sprzęt, którego potrzebują do uratować życie.

.

Pandemia COVID-19 zwróciła uwagę wszystkich na pracowników pierwszej linii na całym świecie, którzy wykorzystują swoje umiejętności i poświęcenie, aby pomóc potrzebującym. Ta zdroworozsądkowa ilustrowana książka wyróżnia dwanaście takich osób - zawodów medycznych/ratunkowych. Spotykamy Davida- ratownika medycznego ze Szwajcarii, weterynarkę Tamikę z USA czy Andrew - lekarza lotniczego z Australii.  To są prawdziwi ludzie, których zdjęcia znajdują się w sekcji z podziękowaniami.   


Książka ma praktyczne i niezwykle pouczające podejście. Unikalny styl powieści graficznej przedstawia czytelnikom zwięzłe i łatwe do zrozumienia relacje z dnia z życia każdego pracownika; krótka notka o nich samych  oraz strona poświęcona zestawowi, którego potrzebują do wykonywania swoich obowiązków. 


Przejrzysta, skrupulatna i bardzo interesująca lektura.  Polecam czytelnikom powyżej 8 roku życia.

.

.

.

Co sądzicie ? :)

.

.

.

.

#ratownicy #nauka #medycyna #ratownikmedyczny #dzielnieatownicy #przedszkolak #uczeń #dladzieci #readingmylovepoleca #synekmamusi #kreatywnie #kreatywniezdzieckiem #rozwój  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)