22.7.22

Rosemary Mosco, Naukomiks. Układ słoneczny. Nasze miejsce w kosmosieRosemary Mosco, Naukomiks. Układ słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie

Okładka twarda


Zawsze jestem zachwycona czytaniem książek z tej serii -  tak wiele się można nauczyć czytając komiks . Ten tytuł – jest również bardzo dobrze napisany i zilustrowany.


Sara jest przeziębiona w domu, a jej przyjaciółka Jill przyjeżdża z wizytą. Aby złagodzić nudę Sary, Jill sugeruje poczytanie o Układzie Słonecznym. Aby aktywność była interesująca i przyjemna, Jill i Sara tworzą swój własny statek kosmiczny. Załoga składa się z pupili dziewczynek: psa i chomika Sary,  kota i węża Jill. 

Na początku misji – kierują się w stronę słońca. Po drodze omawiane jest tworzenie Układu Słonecznego. Cały dialog odbywa się między zwierzętami. Wyjaśnienia były dla mnie łatwe do zrozumienia i jednocześnie zabawne. Grawitacja jest zdefiniowana w sposób zrozumiały… i zabawny 


Odkryłam, że warstwy sekcji słonecznej były bardzo pouczające, ale nie przytłaczały czytelnika. Rzeczywiście, po każdej planecie do Sary wysyłano raport zawierający najbardziej uderzające informacje dotyczące tej konkretnej planety. Humor był również widoczny w całym tekście.


Naprawdę dla każdej planety jest odpowiednia ilość szczegółów, wyjaśnionych w zrozumiały i interesujący sposób. Wraz z postępem podróży mój entuzjazm również wzrastał.


Myślę, że ta książka spodoba się każdemu, kto chce zapoznać się z podstawowymi informacjami o Układzie Słonecznym. Jest przedstawiony w zabawny, rzeczowy sposób z ciekawymi postaciami. Świetny sposób dla dzieci (i dorosłych) na poznanie naszego Układu Słonecznego :) 


.

Znacie tę serię ? :)

.

.

.

#naukomiks #układsłoneczny #słońce #bookoftheday #kidsbookswelove #dziecisawazne #kochamtoczytam #bookstagrampl #childrensbook #czytamdziecku 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)