28.7.22

Michael Bond, Paddington i spacerek literek


Michael Bond, Paddington i spacerek literek

Znak Emotikon 


Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha.


Przejażdżka łódką to największa atrakcja festynu w Małej Wenecji, zwłaszcza dla niedźwiedzia, który nigdy nie pływał żadną łodzią. Żeby ją wygrać, Paddington dołącza do Spacerku literek - konkursu polegającego na tym, by wskazać jak najwięcej rzeczy, których nazwy zaczynają się na literę B. "Niedźwiedzie są dobre w takich zadaniach" - wyjaśnia Paddington i od razu wymienia: na BRZEGU siedzi chłopiec i robi BAŃKI mydlane, obok niego przeszedł pan, który jadł BUŁECZKI, a jakaś pani sprzedaje BANANY. Niby nic trudnego, ale nie tylko Paddingtonowi zależy na wygranej?

.

To kolejna zabawna historia z serii o Paddingtonie. tutaj dołączamy do Paddingtona i pana Grubera w czasie festynu, gdzie wchodzą na szlak, w którym muszą znaleźć rzeczy zaczynające się od słowa „B”, aby wygrać przejażdżkę łodzią dla dwojga.
To bardzo urocza opowieść, która dwóch moich synów uważa za zabawną i lubi obserwować niegrzecznego chłopca, który śledzi tego uroczego misia. Stanowi to dobry bodziec do podobnych działań akustycznych.


Ilustracje są piękne - jak zawsze we wszystkich oryginałach z serii o Paddingtonie. Są nostalgiczne (dla mnie!), kolorowe i emocjonalne. Bardzo dobrze dopasowują się do tekstu, więc służą jako wsparcie dla rozwoju mowy. 


Cudnie wydanie i tak się cieszę, że Paddington interesuje moich synów ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)