30.7.22

Ginger Jones, Miłość ma smak halloumi

Ginger Jones, Miłość ma smak halloumi

Wydawnictwo Kobiece 

Okładka miękka


Książkę zamówiłam w TaniaKsiazka.pl 


Niezwykła powieść, której akcja rozgrywa się na Cyprze. książka, która łączy gotowanie, humor, traumę i romans w idyllicznym miejscu. Freya Butterly to kobieta, która zmaga się z życiem. Jej praca to gotowanie, chłopak ledwo ją zauważa, a ona nie ma innej rodziny. Ma wielką miłość do gotowania i często jest zahipnotyzowana radością tworzenia jedzenia, degustacji i mieszania w celu zapewnienia perfekcji. Specjalizując się w charakterystycznej kuchni śródziemnomorskiej, podziwia bohaterkę potraw typowych dla greckich wysp i desperacko pragnie wziąć udział w konkursie kulinarnym, który odbywa się na Cyprze. Nie jest łatwo wygrać miejsce, a to oznacza pozostawienie wszystkiego, ale może to być jej jedyna szansa na wyrobienie sobie nazwiska zwycięzcy przekonwertowanej nagrody Złotej Łyżki.


Książka pokazuje, że konkurowanie nie jest łatwe, zwłaszcza gdy na przeszkodzie stoją emocje kilku osób. Ma momenty prawdziwego humoru i silnych emocji, które są dobrze wyrażone. Autorka ma oczywiście dużą wiedzę na temat jedzenia, o którym tak przekonująco pisze i prawdziwe wyczucie miejsca, które jest barwnie opisane.  Styl jest płynny i naturalny, skupiony na doświadczeniach i przemyśleniach Freyi, a czytelnik dokonuje odkryć razem z nią.


To wciągająca książka, która w bardzo obrazowy sposób wciąga czytelnika w wzloty i upadki Freyi. Wiele postaci zostało  dobrze naszkicowanych, zwłaszcza konkurenci, z których każdy ma bardzo charakterystyczne osobowości. Jedzenie jest tak dobrze opisane, że prawie można je sobie wyobrazić, a otoczenie to ciepły, kolorowy, kompletny obraz małej społeczności, doskonałych plaż i ciepłego morza. To bardzo przyjemna lektura z dużą ilością emocji, a jednocześnie lekkim odczuciem i silnym przesłaniem.  


Koniecznie zajrzyjcie do zakładki romans w TaniaKsiazka.pl ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)