6.7.22

Alba Castellvi Miguel, Wszystkie kolory miłości

Alba Castellvi Miguel, Wszystkie kolory miłości

Wydawnictwo Jedność  

Okładka twarda 


„Wszystkie kolory miłości” to książka dla dzieci od 3 roku życia, która pomaga  zrozumieć, że istnieją różne rodzaje miłości i że nie ma dwóch osób, które kochają w ten sam sposób. Poza tym miłość się mnoży, a nie dzieli ;) 


Od pewnego czasu Klara ma wrażenie, że mama i tata kochali ją bardziej, zanim pojawił się na świecie jej młodszy brat. Przecież jeśli rodzice rozdzielają miłość na dwoje swoich dzieci, to oznacza, że każde z nich dostaje tylko połowę. Dla Klary to było jasne jak słońce.


Pewnego ranka Klara idzie do parku i spotyka tam malarkę. Dziewczynkę interesują tajemnicze obrazy namalowane przez artystkę i codziennie ją odwiedza.

Dzięki tej nowej przyjaźni Klara nauczy się łączyć ze swoimi uczuciami, wyobrażać sobie kolor jej ukochanych i odkrywać, że jeśli kochamy wielu ludzi, nasza miłość staje się większa i bardziej kolorowa. 

Słodka historia, która przybliża wszystkich niezależnie od wieku do sztuki kochania.

Idealna lektura dla starszego rodzeństwa, gdy noworodek właśnie wrócił do domu ze szpitala.


Podobała mi się fabuła tej historii i sposób, w jaki artystka wyjaśnia, poprzez kolory, rodzaje miłości, które istnieją. Naprawdę trudno jest w jakiś sposób dotknąć lub zainscenizować coś tak abstrakcyjnego jak miłość. Autorzy zdecydowanie to rozumieją i czują miłość. Wynik? Znakomita książka, z której dziecko się wiele uczy.

.

.

.

.

A tak przy okazji, jaki byłby kolor miłości do czytania i literatury? ;)

.

.

.

.

.

##czaszdzieckiem #czytamy #czytaniejestfajne  #readingmylovepoleca #bookoftheday #kidsbookswelove #dziecisawazne #kochamtoczytam #bookstagrampl #childrensbook #czytamdziecku 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)