7.7.22

Kate Milford, Zapiski bajarza. Greenglass house. Tom 5

Kate Milford, Zapiski bajarza. Greenglass house. Tom 5

Wydawnictwo Dwukropek

Okaldka twarda 


Kolejna książka z bestsellerowej serii Greenglass House.

Padający od tygodni deszcz sprawia, że drogi są nieprzejezdne, a woda w pobliskiej rzece Skidwrack niebezpiecznie wzbiera i zagraża Nagspeake. Dwunastu podróżnych zostaje uwięzionych w zajeździe. Są wśród nich i kapitan statku, i muzyk, i samotna kobieta. Skazani na siebie zaczynają opowiadać historie, nieświadomie zdradzając swoje sekrety. Okazuje się, że jedna z postaci subtelnie kieruje gośćmi i podpowiadając im wybór tematów, dąży do zdemaskowania człowieka, który kiedyś wyrządził jej krzywdę i który również przebywa w zajeździe.

Czy goście zdążą ocalić nie tylko swoje życie, ale i całe miasto Nagspeake?

.

Wow! 


Kiedy myślę, że Kate Milford nie napisze lepszej książki, powala mnie z każdą nową. To było całkowicie FANTASTYCZNE. Autorka ma niesamowity talent do opowiadania historii, splatania razem niesamowitego świata i wszystkich swoich postaci. 


Uwielbiam to, jak wszystkie jej książki są w jakiś sposób połączone, a we wszystkich znajdujesz małe wskazówki i znajomość, które je łączą. Miło było zobaczyć to wszystko ponownie w znanych ciekawostkach i postaciach z innych książek, za którymi tęsknię i o których często myślę. Jej historie są jak gigantyczna układanka, a każda książka to wiele elementów tej układanki. 


Niesamowity TALENT. Ta książka to kolejna zagadka w tej układance. Ta książka jest oparta na książce, którą Milo czyta w Greenglass House. W tej książce znajdują się wskazówki, w których próbujesz połączyć historię lub sekret każdej osoby, aby uzyskać szerszy obraz.  Jak zwykle, każda postać jest tak inna i możliwa do zidentyfikowania dla następnej. Czujesz się tak, jakbyś znał każdą z postaci. 


Nagspeake stał się postacią samą w sobie. Ze wszystkimi żywymi częściami. Sprawiła, że ​​poczułam się tak związana z tym światem, który stworzyła, że ​​tak bardzo chciałabym się tam znaleźć, zobaczyć wszystkie cuda i poznać te niesamowite postacie. Wszystko jest tak żywe i klimatyczne, z jednymi z najpiękniejszych tekstów. Wszystkie te indywidualne historie mają strukturalny cel dla całej głównej opowieści. Gorąco polecam całą serię ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)