9.7.22

Ulrich Hib, Jörg Muhle, Kulawa kaczka i ślepa kura
Ulrich Hub, Jörg Muhle, Kulawa kaczka i ślepa kura

Dwie Siostry 

Okładka twarda 


Kiedy dodałam zdjęcie na IG z tą książką to większość osób zareagowała śmiechem na okładkę. Ale powiem Wam, że według mnie to genialna publikacja. Zresztą jak większość tego autora. 


Kulawa kaczka siedzi na swoim podwórku, którego pod żadnym pozorem nigdy nie opuszcza. To zbyt niebezpieczne. Kura w ciemnych okularach nic nie widzi, ale jest dość żądna przygód. Obie spotykają się lub potykają nawzajem i uświadamiają sobie, że mają ze sobą wiele wspólnego: choćby obie wykluły się z jaja.


Czy to początek wielkiej przyjaźni? A może wspólnota wygody, którą tworzą te dwa ptaki? Kura ma marzenie: chce udać się w nieznane miejsce na świecie, gdzie spełni  najskrytsze życzenie. Kaczka już słyszała o tym miejscu. Ale miejsce jest nieznane, więc stosunkowo trudno je znaleźć. Razem mogą mieć szansę się tam dostać.

Jörg Mühle trafnie zainscenizował dwójkę  bohaterów z niezrównanym urokiem: tłustą, czerwonobrązową kurę w ciemnych okrągłych okularach i chudej kaczce z laską. Po drodze wpadają w zaskakujące sytuacje, dyskutują i kłócą się, potykają i upadają, podgryzają orzeszki i radzą sobie ze swoim najtajniejszym życzeniem na bardzo różne sposoby. Podczas gdy kura ogłasza to głośno i ciągle o tym zapomina, kaczka nosi to w tajemnicy.


Są więc w ruchu, ramię w ramię, zbliżają się i znów oddalają od siebie. Zadziwiają siebie nawzajem i każdego, kto wyrusza w tę niezwykłą podróż. Ulrich Hub wymyślił historię, która przemawia nie tylko do młodych czytelników, ale także do dorosłych: głęboka i mądra, zabawna i wzruszająca, śmieszna jak diabli, a jednocześnie bardzo przemyślana i po prostu piękna. Uwielbiam! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)