23.7.22

Emilia Kiereś, Rzeka

Emilia Kiereś, Rzeka

Nasza księgarnia 

Okładka miękka


Długa wojna dobiegła końca. Wojownicy wrócili do domów, ale jeden z najlepszych dowódców wciąż nie daje znaku życia. Kilian postanawia wspiąć się na Najwyższy Szczyt, żeby stamtąd wypatrywać ojca. Nie spodziewa się, że będzie to dopiero początek pełnej pułapek i niebezpieczeństw wyprawy wzdłuż rzeki, której źródło bije u stóp góry.


Dokąd doprowadzi go rzeka? Czy Kilian odnajdzie ojca? Czy dokona właściwych wyborów i ocali dobre imię?

.


Emilia Kiereś to ceniona (nie tylko przeze mnie) autorka i tłumaczka książek dla dzieci. Napisała ich kilkanaście, a przetłumaczyła ponad 40. Urodziła się w Poznaniu. Prywatnie córka Małgorzaty Musierowicz i siostrzenica Stanisława Barańczaka. 


„Rzeka” to kolejna powieść autorki, którą jestem zachwycona i którą miałam przyjemność przeczytać. 


„Rzeka” to Książka niezwykle mądra, zmuszająca do refleksji, wzruszająca. Opowiada o dorastaniu, miłości do rodziców, odwadze, lojalności i zaufaniu. Idealna książka przygodowa dla każdego nastolatka, nie tylko dla chłopców. 


To powieść, którą czyta się jednym tchem. Kiedy tylko zaczniecie gwarantuję Wam, że nie odłożycie jej na bok. 


"Opuszczamy dom, idziemy przed siebie, przestajemy być beztroscy; rośniemy, odpływamy coraz dalej, wchłaniamy w siebie to, co napotkamy po drodze, zmieniamy się. Wpadamy w bezkresne morze, w które wpada tyle innych rzek, i ślad może po nas zaginąć. Chyba, że zrobimy coś, żeby o nas nie zapomniano."


.

.

.

Znacie książki Emilii Kiereś ? :)

.

.

.

.

#czytamdziecku #mamaczyta #bookworm #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo #kochanieprzezczytanie #całapolskaczytadzieciom #jestemmamą #mojewszystko #bookoftheday 

#booksbooksbooks #czytaniejestfajne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)