21.7.22

John Garth, JRR Tolkien i jego światy

John Garth, JRR Tolkien i jego światy 

Wydawnictwo Arkady 

Okładka twarda 


bogato ilustrowana eksploracja miejsc, które zainspirowały i ukształtowały twórczość J.R.R. Tolkiena twórcy Śródziemia.


Ekspert John Garth zabiera nas do miejsc, które zainspirowały J.R.R. Tolkiena do stworzenia fikcyjnych lokalizacji we Władcy Pierścieni, Hobbita i innych dziełach. Zawiera ponad 100 obrazów, prace Tolkiena, prace innych artystów, archiwalne obrazy, mapy i spektakularne współczesne fotografie.


Inspirujące lokalizacje obejmują całą Wielką Brytanię – szczególnie ukochane przez Tolkiena West Midlands i Oksford – ale także za granicą we wszystkich punktach kompasu. Źródła znajdują się w Hobbitonie, elfiej dolinie Rivendell, Błyszczących Pieczarach Helmowego Jaru i wielu innych kluczowych miejscach w Śródziemiu, a także w górskiej scenerii, lasach, rzekach, jeziorach i wybrzeżach.

Ujawnia się bogata wzajemna zależność między osobistymi podróżami Tolkiena, jego szeroką lekturą i głęboką nauką jako profesora Oksfordu. Garth wykorzystuje swoją głęboką wiedzę na temat życia i pracy Tolkiena, aby odkryć niezwykłe procesy twórczości, obalić popularne błędne wyobrażenia o inspiracjach dla Śródziemia i wysunąć nowe, mocne twierdzenia.

.

W publikacji John Garth przedstawia nam najbardziej niesamowite i oszałamiające obrazy krajobrazów, które zainspirowały Śródziemie.


To jest istne dzieło sztuki, które oddziałuje na nasz umysł, Garth zabiera oszałamiającą scenerię i zabiera nas w świat Tolkiena, to fenomen i gorąco, gorąco polecam wszystkim fanom Tolkiena lub fanom pięknych miejsc.


Jeśli nie widziałeś filmów i nie potrafisz wyobrazić sobie scenerii z filmu Hobbit i Władca Pierścieni, ta książka pomoże ci z mnóstwem obrazów, które po raz kolejny zabierają cię do Śródziemia i dają wgląd w to, gdzie znajdują się lokalizacje i skąd Tolkien czerpał inspirację z.


Idealna dla wszystkich. Nie tylko dla fanów. Ale dla fanów to pozycja obowiązkowa ;) 

.

.

.

Czytaliście książki Tolkiena ? :) 

.

.

.

#jrrtolkien #władcapierścieni #bookaddict #bookme #bookshelf #bookaholic #booklove #BookNow #bookphotography #booking 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)