22.7.22

Rachel Piercey, Co się dzieje w lesie ? Ponad 200 rzeczy do znalezienia


Rachel Piercey, Co się dzieje w lesie ? Ponad 200 rzeczy do znalezienia

Nasza Księgarnia 


„Co się dzieje w lesie” czyta się jak cudowne połączenie dwóch bardzo różnych klasycznych książek dla dzieci – Beatrix Potter i Richard Scarry - całkowicie czarująca i nieskończenie wciągająca. Freya Hartas, absolutnie genialna ilustratorka wypełniła las pracowitymi, kreatywnymi, ciekawymi, a czasem przezabawnymi stworzeniami. Skupiając się na porach roku, czytelnicy poznają Misia, który będzie przewodnikiem po lesie. Wiersze Piercey (każdy po cztery delikatnie rymujące się strofy) są wciągające i bogate w obrazy i opisowy język. 
Każda dwustronicowa rozkładówka zawiera pole „Co znajdziecie…” z zabawnymi rzeczami do wyszukania pośród ruchliwych ilustracji pełnych flory i fauny. Stworzenia łatwo przechodzą między naturalnym zachowaniem zwierząt a antropomorficznymi, ludzkimi działaniami, które mają odzwierciedlać dzień dziecka.


Każda strona jest uroczo pogrupowana według pór roku, od wiosennych porządków, przez rozpoczęcie szkoły, po pożegnanie zimujących/migrujących zwierząt jesienią.


Ilustracje są czystą radością i pełne drobnych elementów uroku. Kwiaty, trawa, opadające liście, korzenie, jagody i nie tylko. Ruchliwe ilustracje przedstawiają społeczność stworzeń szczęśliwie żyjących razem w lesie, przepełnioną ciepłą przytulnością i wzajemną akceptacją.


Idealna książka na letnią podróż. Odpowiednia dla dzieci w wieku już od 4 lat :) 

.

.

.

Wasze dzieciaki lubią wyszukiwanki ? :)

.

.

.

.

##wyszukiwanka #picturebook #readingmylovepoleca #bookpassion #ksiazkidladzieci #czytajzdzieckiem #czytamdziecku #mamaczyta #literaturadladzieci #bookworm #kidsbookstagram #littlebookworm #dzieciństwo 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)