27.7.22

Martin Stanev, Planeta zamknięta w słoikuMartin Stanev, Planeta zamknięta w słoiku 

Wydawnictwo Słowne Młode 


To my musimy podejmować działania, wprowadzać zmiany i rzucać wyzwanie innym, aby pomóc naszej planecie.  Nie uratujemy świata w jeden dzień, ale razem możemy zachować cuda naszej planety w jednym słoiku!


„Planeta zamknięta w słoiku” to opowieść o miłości babci do wnuków i jej miłości do pięknej planety, którą wszyscy nazywamy domem. To magiczna historia pełna podziwu. Oszałamiające wezwanie do działania dla nas wszystkich, aby poświęcić chwilę i pomyśleć o wszystkich rzeczach, za którymi tęsknimy, gdyby ich już tu nie było. Wyzwanie, aby podjąć działania, aby odegrać naszą niewielką rolę w świecie, w którym żyjemy i ochronie wszystkich, którzy tu mieszkają.


Chłopcy uważają, że ich babcia jest raczej nudna. Samotna starsza pani, która gotuje nudne posiłki i opowiada najdłuższe historie. Ale nie wszystko jest takie, jak się wydaje. mali czytelnicy będą zachwyceni przeszukiwaniem domu babci i kryjących się tam tajemnic!

Pewnego dnia babcia opowiada bajkę, która przykuwa uwagę dzieci.


„Dzieci, nasz świat jest bardzo kruchy. Jeśli nie zrobimy nic, by go ochronić, zacznie powoli znikać… aż wreszcie zostaną tylko beton, dym i kurz.”


Opowieść zostaje z dziećmi i tej nocy obserwują spadającą z nieba gwiazdę.


„Czy to już teraz rzeczy zaczynają znikać ?”


Dzieci spieszą się, aby opowiedzieć babci, co widziały, ale nie mogą jej nigdzie znaleźć!

Sekretne drzwi i ukryte schody prowadzą dzieci do korytarza wypełnionego… słoikami.

Dzieci nie mogą uwierzyć własnym oczom. Podążają korytarzem, aż otwiera się w ogromne, niesamowite sanktuarium. Bezpieczna przystań dla zwierząt i roślin. Chroniła tu cuda z całego świata, zachowane przez babcię. Babcia wcale nie była nudna. Była genialna, niesamowita, inspirująca. I potrzebowała ich pomocy, aby kontynuować swoją dobrą i ważną pracę. Ochrona planety…


Ogromnie się wzruszyłam, gdy dzieci uświadamiają sobie, jak bardzo nie doceniły swojej Babci, jak bardzo uwielbia ona swoje wnuki i chce dla nich ratować świat. Tę piękną i mądrą książkę  powinno przeczytać każde dziecko i rodzic. Obłędnie zilustrowana. Cudo! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)