11.7.22

Małgorzata Dziczkowska, Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów


W książce Małgorzaty Dziczkowskiej „Bolek i Lolek szukają polskich skarbów”porozrzucanych po całej Polsce. Jest ich dość pokaźna ilość dlatego chłopcom przyda się pomoc Cysi. 


Bohaterowie przedrą się przez jaskinie, tajemne przejścia i tunele. Odwiedzą dwa zamki, jedną piramidę, bagno i dżunglę (no dobra, tak naprawdę to palmiarnię). Na drodze staną im alchemik, duch i jeden nadęty rycerz. Ale nic to dla nich! SKARBY czekają! Jak wyłowić złoto w Złotoryi i czy przydadzą się do tego… barany? Kto dawno, dawno temu ukrył najbardziej egzotyczny skarb w Niedzicy? Czy polskie piramidy skrywają prawdziwe mumie? Jak wyturlać się z labiryntu w Zamku Czocha?


„Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów” to fantastyczna książka. Dowiedziałam się z niej wiele rzeczy, o których wcześniej nawet nie miałam pojęcia. Poznałam miejsca, które na pewno warto zobaczyć i pokazać przede wszystkim dzieciom, aby od małego uświadamiać jaki nasz kraj jest piękny i bogaty.  

Kiedy otworzyłam egzemplarz książki moim oczom ukazała się mapa Polski z zaznaczonymi najciekawszymi miejscami poszczególnych regionów. Na jej podstawie można przygotować własną mapę, bo książka spokojnie posłuży jako przewodnik i dzięki niej nie ominiemy ważnych miejsc. To doskonały przewodnik na niedzielny wypad.


Książka ta to nie tylko pięknie prezentujący się egzemplarz na półce, ale przede wszystkim jej walor edukacyjny jest ogromny. Ilustracje są zachwycające, wydanie bardzo solidne, a w treści znajdziemy mnóstwo ciekawostek czy też faktów, o których nie miałam dotychczas pojęcia. Dlatego dorosły czytelnik również będzie zainteresowany tą lekturą i fascynującą podróżą po różnych zakątkach Polski.


„Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów” to książka, która zainteresuje całą rodzinę. Świetnie się bawiłam podczas lektury, a do tego czas umilały mi przepiękne i kolorowe ilustracje :) polecam! 

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

#bolekilolek 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)