1.7.21

Alex Latimer, David Litchfield, Pestka i Jajko
Alex Latimer, David Litchfield, Pestka i Jajko 

Wydawnictwo Amber

Okładka twarda 

Ilość stron  40


Pestka i Jajko dobrali się jak w korcu maku i przyrzekli sobie przyjaźń na całe życie. Razem bawili się i cieszyli.

Aż pewnego dnia Pestce wyrosły korzenie i pędy i nie mogła już biegać, pływać ani nawet ruszyć się z miejsca.

Jajko zostało z nią i razem wymyślali nowe zabawy. Aż pewnego dnia Jajko przestało być jajkiem, bo wyrosły mu skrzydła, które uniosły je ku niebu w najpiękniejsze miejsca na świecie.

Cóż za piękna historia. W czasach, gdy wielu z nas nie widziało swoich przyjaciół od tak dawna, to naprawdę przypomina nam, że prawdziwa przyjaźń nigdy się nie kończy. Od pierwszej strony Pestka i Jajko są całkowicie czarujący, gdy spotykają się i zawiązują przyjaźń na całe życie. Gdy się zmieniają, dostosowują i znajdują nowe sposoby na wspólną zabawę. Kiedy Pestka wyrasta i staje się  młodym drzewkiem, Jajko wciąż go odwiedza każdego dnia.


A kiedy Jajko staje się pięknym niebieskim ptakiem, odkrywa swoje skrzydła, to Pestka mówi mu, że zawsze będzie wiedział, gdzie je znaleźć. Młodych czytelników oczaruje ich przyjaźń i utożsamią się z troską, jaką do siebie żywią. Narrację pięknie łączy ciepło oszałamiających, szczegółowych ilustracji. Nie będę psuła zakończenia, ale wystarczy powiedzieć, że nie mogłoby być bardziej doskonałej ilustracji przyjaźni – zarówno słownej, jak i obrazowej.


Ilustracje Davida Litchfielda do tej opowieści są oszałamiająco piękne: bogate w drobne szczegóły i fakturę, a sposób, w jaki wykorzystuje światło i cień, tworząc atmosferę i skupiając się na Jajku w mieście, jest naprawdę magiczny.


Z pewnością książka przeszła  moje najśmielsze oczekiwania. Jest nie tylko wyjątkowo napisana i zilustrowana, ale także ukazuje fantastyczną reprezentacją pięknej przyjaźni. Autorzy pokazali  niesamowity cykl zmian i emocji w tak niesamowicie oryginalny sposób. Piękna! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)