26.7.21

Janelle Brown, Oszustka


Janelle Brown, Oszustka 

Agora

Okładka miękka

Ilość stron 560


Nina jest błyskotliwą oszustką. Razem ze swoim chłopakiem Lachlanem okrada zepsutych bogaczy z ich drogocennych dzieł sztuki, biżuterii i innych błyskotek. Gdy jej matka podupada na zdrowiu, a policja zaczyna deptać im po piętach, Nina postanawia przeprowadzić ostatni skok.

Jej celem staje się pochodząca z wyższych sfer intagramowa celebrytka Vanessa Liebling, z której okrutną rodziną Nina miała do czynienia w dzieciństwie. Krzywda sprzed lat to dobra motywacja, ale Nina nie przypuszcza nawet, że weszła w pułapkę, którą ktoś inny zastawił na nią…

.„Oszustka” to opowieść o dwóch kobietach, mężczyznach, którzy kochają, o ich wspomnieniach i o tym, jak ich ścieżki przecinają ich przeszłość i oszustwo. Ta historia ma wiele aspektów na wysokim poziomie – wspaniałe kobiety, cudowne  fryzury, piękny makijaż, olśniewającą biżuterię, markowe ubrania, ekskluzywne trunki. Dzieli się także wglądem w życie Instagrammera – wszechogarniający świat obserwujących, polubień, komentarzy, odpowiedniego oświetlenia, tła i hashtagów – oraz tego, jak to środowisko jest płytkie, powierzchowne i zmienne.


Książka jest spektakularna. Historia została  opowiedziana z perspektywy Vanessy i Niny, a czytelnik jest wtajemniczony w ich myśli, uczucia, motywacje, wady, słabości… wszystko. To sprawia, że ​​można je lubić, nawet w najciemniejszych chwilach.


Fabuła koncentruje się również wokół ogromnej, historycznej, pięknej i nieco przerażającej rezydencji na zachodnim brzegu jeziora Tahoe.


Czytelnik zostaje wprowadzony w sztukę przez Lily (mamę Niny), Ninę i jej chłopaka Lachlana. Żyją z żerowania na bogatych ludziach. Są mistrzami przebrania. To niesamowici aktorzy. Taki styl życia jest denerwujący, pełen poczucia winy i napędzany adrenaliną.


Ta książka dotyczy mediów społecznościowych, chorób psychicznych, małżeństwa, pieniędzy, chciwości, macierzyństwa, rodziny, hierarchii, dziedzictwa, sztuki, zdrady i bogactwa. Ma tak wiele świetnych motywów i cytatów, że trudno mi było wybrać moje ulubione. Zakończenie było satysfakcjonujące i zamknęło wiele otwartych wątków w książce.


Gorąco polecam. Książki Janelle Brown są nieco dłuższe niż przeciętnie, ale jeśli możesz poświęcić czas, nie będziesz miał nic przeciwko dodatkowym minutom w tej urzekającej historii. Coś niesamowitego! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)