22.7.21

TanioKsiążkowe hity dla dzieci cz. 3
Geraldine Collet, Kto uratuje wiewióra? 

Esteri

Okładka twarda 

Ilość stron 32


Kiedy wilk pojawia się w lesie, Wiewiór nikogo nie ostrzega, bo sam nie jest w niebezpieczeństwie.

Nie wolno milczeć, kiedy innym coś zagraża: trzeba głośno zaprotestować i im pomóc!


Tekst jest krótki, więc doskonale zrozumiały dla małego dziecka. Nawet jeśli trzeba przyznać, że historia jest dość trudna.

Ilustracje są ładne, proste i rozkładają się na podwójnej stronie, co pozwala nam w pełni zanurzyć się w sercu fabuły i akcji. W


Krótko mówiąc to  całkiem fajna książka , choć dość trudna w pewnych aspektach, ale to dobry sposób, by ludzie zrozumieli, że nie możemy być samolubni, że jeśli ktoś jest w potrzebie, to powinnismy mu pomóc. Piękna lekcja życia, która mogłaby drogo kosztować Wiewiórkę, gdyby inne zwierzęta w lesie zachowywały się tak jak on. Ciekawa i pouczająca lektura! 


Książkę kupisz TUTAJ


.


Adrian Macho, Gerda. Opowieść o morzu i odwadze 

Zielona Sowa

Okładka twarda 

Ilość stron 32


Od kiedy Gerda połączyła się ze swoim zaginionym bratem, Larsem, wspólnie śpiewają niezwykłą kołysankę, której matka nauczyła ich, gdy byli małymi wielorybami. Pewnego dnia rodzeństwo dowiaduje się jednak, że pieśń ma dalszy ciąg i mimo strachu przed nieznanym postanawiają odnaleźć kogoś, kto wie, jakie są kolejne strofy. Po drodze przeżyją nieoczekiwane przygody i poznają wielu nowych mieszkańców podwodnego świata. Czy wspólnie odnajdą brakujące zwrotki matczynej kołysanki?


wypełniona delikatnymi, dekoracyjnymi detalami. Treść książki to prawdziwy klejnot. Duży format, twarda okładka, złocony tytuł, częściowe wykończenie lakierem, które wyróżnia Gerdę jeszcze bardziej, strony grubego, błyszczącego papieru i pierwszorzędny druk.


Absolutnie piękna książka. Ilustracje są tak wciągające i często używamy ich jako odniesienia, gdy uczymy się o oceanie. Ta historia jest urocza i byłam bardzo szczęśliwa, że natknęłam się na tę książkę.


https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/gerda-opowiesc-o-morzu-i-odwadze-adrian-macho 


.Caroline Pedler, Przyjaciele myszki Marudy 

Wydawnictwo Wilga

Okładka twarda 

Ilość stron 32 


Historia opowiada o życiu małej Myszki, która wszyscy mieszkańcy lasu znają jako Marudę. Swój niechlubny przydomek zyskała przez swoje niechlubne zachowanie, które wszystkich zniechęca do bliższego poznania kłopotliwego gryzonia. Myszka narzeka praktycznie na wszystko. Nie podoba się jej pogoda, jaka by nie była, zachowanie innych mieszkańców lasu, kolory ubrań i dosłownie każda rzecz, na jaką spojrzy. Nie waha się przed głośnym wyrażaniem swoich opinii, które niejednokrotnie ranią inne zwierzęta. Jednak Marudzie to nie przeszkadza. 


Wszystko się zmienia, kiedy Myszka spotyka w lesie młodego Borsuka. Nieszczęśnik zgubił się w obcej części lasu i nie może odnaleźć swojej mamy. W jaki sposób ta znajomość wpłynie na Marudę, który po raz pierwszy w swoim życiu postanowił udzielić bezinteresownej pomocy? Czy jego zachowanie i spojrzenie na świat zmieni się na lepsze? Czy zdoła naprawić błędy, które nieustannie popełniał, krytykując i urażając uczucia mieszkańców lasu.


Urocza, wzruszająca opowieść o wartości życzliwości i przyjaźni, zarówno dawanej, jak i otrzymywanej. Dzięki powtarzającym się refrenom, które zachęcają czytelników, maluchy absolutnie pokochają tę historię.Książkę kupisz TUTAJ 

.


Julia Donaldson, Gruffalo 

Wydawnictwo Tekturka 

Okładka twarda 

Ilość stron 28


Ponadczasowa książeczka z obrazkami dla najmłodszych. Można pomyśleć, że historia o Gruffalo byłaby przerażająca, ale z mojego doświadczenia wynika, że dzieci ją uwielbiają!


Uwielbiam wspaniałą rymowankę i rytm opowieści Julii Donaldson. Powtarzalny charakter opowieści wspiera dzieci w nauce opowiadania i rozwijaniu języka, rozwijając ich wyobraźnię. Przepiękne ilustracje i fantastyczna książka! https://www.taniaksiazka.pl/gruffalo-axel-scheffler-p-1228842.html 


Wpis powstał w ramach współpracy z księgarnią Tania Książka :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)