20.7.21

Zofia Stanecka, Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka. Bocian z łąki
Wydawnictwo Nasza Księgarnia 

Liczba stron: 40 

Okładka twarda 

 

Tuli Tuli opowiada kto, gdzie mieszka” to zachwycająca i przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka prezentuje inne środowisko życia i nowego bohatera, dzięki któremu poznajemy wiele przyrodniczych faktów i ciekawostek o zwierzętach i roślinach.


Tuli Tuli to uroczy duszek opiekuńczy, który mieszka na Ziemi. Podróżuje po niej szukając różnorodnych stworzeń, których jest bardzo ciekawy. Słucha ich opowieści, sam snuje opowieści i przekazuje je dalej. W tej przepięknej publikacji głównym bohaterem są bociany. Nad łąką w gnieździe wykluwają się Kuba i jego siostry. Bocianiątka szybko rosną. Muszą ćwiczyć skrzydła, żeby nauczyć się latać. Wtedy polecą na łąkę po ślimaki, a pod koniec lata daleko, daleko, na drugi koniec świata. Ale Kuba na razie nie wie nawet, co jest za lasem…
Tuli Tuli to zapierająca dech w piersiach publikacja. Sympatyczni bohaterowie, bardzo wartościowa treść, bogactwo kolorów i przepiękne ilustracje przyprawiają o zawrót głowy. Plusem jest także duże kartonowe wydanie oraz sporych rozmiarów czcionka. Dzięki niej oczy się nie zmęczą. Książka ma ogromny walor edukacyjny – dziecko dowie się z niej wiele interesujących faktów na temat innych zwierząt.  Kupując książkę, wspierasz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Serdecznie polecam.

 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)